Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Proton Energy продає за контрактами автогаз в Україні вдвічі дешевше, ніж він коштує на оптовому ринку

Основною причиною різкого подорожчання автогазу в Україні в серпні став його дефіцит в країнах, звідки він традиційно поставляється – Росії, Білорусі та Польщі, заявив Нісан Моїсеєв, глава компанії Proton Energy Group S.A. (Швейцарія), яка є найбільшим оптовим постачальником цієї продукції.

“Українська криза підхльоснули і суто внутрішні чинники, це сезонне зростання споживання, брак рухомого складу. Окрема тема – сховища. При піковому споживанні 150 тис. Тонн на місяць резервуарний парк всього 40 тис. Тонн “, – зазначив він в інтерв’ю профільному виданню EnKorr, опублікованому в понеділок.

Моїсеєв пояснив, що в період низьких цін можна було б робити запас і плавно проходити пік споживання, однак брак сховищ зумовлює дорожнечу послуг зі зберігання і ризикованість створення запасів.

За його словами, дефіцит автогазу в перерахованих країнах через зупинку ряду заводів на сезонні ремонти викликав зростання цін в Європі та Чорноморському регіоні на 10-15%.

“Всі ці фактори викликали кризу минулого літа, але зараз все проходить гостріше, оскільки споживання за рік знову зросла, країні треба більше газу, а його немає”, – вважає глава Proton Energy.

Він уточнив, що, навіть маючи довгострокові контракти з “Роснефтью”, компанія в першій половині серпня недоотримала обумовлені обсяги, проте за підсумками місяця це відставання від графіка поставок повинно бути ліквідовано.

Моїсеєв відкинув звинувачення Proton Energy в монополізмі і зловживанні монопольним становищем для штучного подорожчання автогазу на українському ринку. За його словами, компанія щомісяця продає на кордоні 36 тис. Тонн газу провідним українським гравцям, а ще 4 тис. Тонн поставляє дочірньої компанії “Глуск-Україна”, тоді як обсяг продажів в серпні в Україні оцінюється приблизно в 130 тис. Тонн, а при відсутності дефіциту – в 150 тис. тонн.

Він уточнив, що “Глуск-Україна”, в свою чергу, 2,2 тис. Тонн перепродасть по терм-контрактами інших мереж. Оскільки в серпні споживання складе близько 130 тис. Тонн, частка ринку “Глуск” буде дорівнює 1,5%.

Моїсеєв також стверджує, що механізм ціноутворення на продавані компанією на оптовому ринку 36 тис. Тонн скрапленого газу був прописаний ще в лютому і будується за формулою на основі котирувань агентства Argus.

“У серпні, коли на внутрішньому ринку оптова вартість газу перевищила $ 1100 / тонна, ми поставляємо пропан-бутан нашим контрагентам в середньому по $ 635 / тонна з урахуванням акцизу і ПДВ”, – сказав він.

За його словами, “Глуск-Україна” на роздрібному ринку також орієнтується на котирування Argus, згідно з якими її пікові ціни становили 15,35 грн / л, а на минулому тижні знизилися до 14,95 грн / л.

Глава Proton Energy також зазначив, що за 7 місяців 2017 року обсяги імпорту російського автогазу на український ринок склали 365 тис. Тонн проти 395 тис. Тонн за аналогічний період минулого року, а його частка в імпорті знизилася з 71% до 58%.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share