5% потенційних держслужбовців не склали іспит з української мови

suit

Із 1 травня понад 4 тисячі претендентів на посади державної служби складали іспит на вільне володіння українською мовою. Повністю провалили випробування більше 200 осіб, тобто 5% із загальної кількості.

Звісткою поділився голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко. За його словами, в указаний період близько 10 тис. кандидатів на посади державної служби звернулися до атестаційних комісій.

Окрім інших документів, потрібно було подати атестат, який посвідчує вільне володіння українською мовою. Ващенко поінформував, що право створювати атестаційні комісії делегували профільні вищі навчальні заклади.

Отримати атестат про вільне володіння українською мовою на підставі відмінних оцінок можна безкоштовно. За атестаційний іспит кандидати в держслужбовці мають платити.

Вартість іспиту кожен ВНЗ розраховує самостійно відповідно до методології. Вона коливається від 300 до понад 1 тис. гривень. У середньому ціна іспиту по країні становить трохи більше 500 грн.

Нагадаємо, раніше четверо студентів-переселенців із Донецького національного університету ім. В.Стуса прийшли в Державну міграційну службу Вінниці для подачі документів на оформлення закордонних паспортів. Співробітники установи відмовилися приймати документи у студентів.

Фото: pexels.com

Реклама

The post 5% потенційних держслужбовців не склали іспит з української мови appeared first on Студвей.