КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

31-кілограмову пухлину вирізали Тетяні Скоробагатій

51-річній Тетяні Скоробагатій із Борисполя на Київщині вирізали 31-кілограмову пухлину придатків матки. Операцію проводили у Центрі хірургії Клініки Спіженка. Через тиждень жінку виписали додому. До операції Тетяна важила 85 кг, а після видалення пухлини 54 кг.

 На операцію зважилася, коли не змогла доглядати за внуком. Раніше боялася, бо вже мала два невдалі досвіди. Терпіла 10 років, каже Тетяна Скоробагата. Операцію зробили 22 травня. Коли побачила себе після неї, було відчуття, що це не я. Зараз, коли рана затягнулася і живіт зник, настала друга молодість. Про пухлину нагадує хіба що тонкий акуратний шрам.

Жінка звернулася у клініку зі скаргами на великий живіт. Їй важко було навіть нагнутися, щоб зав’язати шнурки на взутті. Нічого не боліло.

 У пацієнтки організм пристосувався жити з величезною пухлиною. Вона займала весь малий таз і черевну порожнину. Змінила розташування внутрішніх органів. Підняла діа­фрагму і заважала нормально дихати, стискала шлунок. Пацієнтка не могла повноцінно їсти, харчувалася дрібними порціями, каже Ліна Гирагосова, онколог-гінеколог Клініки Спіженка.

З такими новоутвореннями жінки можуть жити роками, не відчуваючи дискомфорту, проте завжди є ризик переродження доброякісної пухлини на злоякісну. Це може статися після вірусних чи інфекційних хвороб.

Пухлина виникла внаслідок ендометріозу. Це хвороба, що розвивається у жінок із гормональними або імунними порушеннями.

Ендометрій внутрішня оболонка матки, має два шари. В одному клітини відмирають і виходять з організму під час менструації. У хворої жінки клітини затримуються в організмі й вростають у матку і яєчники. Збільшуючись, перетворюються на кісти й пухлини. Ендометріоз вважають передраковим станом. Якщо хвороба не запущена, допоможуть гормональні таблетки. На пізній стадії потрібна операція.

 Через гігантські розміри пухлини підвищився онкомаркер аналіз крові на вміст ракових клітин. Пацієнтка злякалася, що може розвинутися онкологічне захворювання, додає Ліна Гирагосова.

До операції Тетяну Скоробагату готували добу.

 Процедура була ризикована тим, що при різкому зменшенні живота йде перерозподіл кровотоку. Коли організм за довгі роки звик жити по-одному, при різкій зміні може виникнути серцево-судинна недостатність. З Тетяною усе пройшло гладко. Під час операції, крім пухлини, видалили матку з придатками. Але вона може вести нормальне статеве життя.

Від перерозтягнення тканин обвисла передня черевна стінка, тому зробили пластику. Видалили шкіру, м’язи і тканини черевної порожнини.

Пухлину віддали на гістологічний аналіз, який показав, що вона доброякісна. Тому пацієнтці не потрібна була хіміо­терапія. Тоді й поставили діагноз ендометріоїдна кіста гігантських розмірів лівого яєчника.

Тетяна Скоробагата вже двічі приходила в клініку на огляд і почувається добре. Медики заборонили їй рік підіймати вагу більш як 6 кг і призначити носити бандаж. Він зміцнюватиме стінку живота. Після операції пила біфідобактерії, щоб покращити мікрофлору кишечника й налагодити травлення.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share