Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

20 сторінок до самовдосконалення

книги (2)

Перед тим, як знехтувати статтею та продовжити гортати стрічку новин, дай відповідь на запитання: скільки сторінок книги ти сьогодні прочитав? Якщо відповісти складно, варто замислитися над причиною. Більшість почне виправдовуватися відсутністю часу чи постійною зайнятістю, але якщо розібратися, то головна причина – це ти.

Читання як перший крок до самовдосконалення

Більшість людей проводить ранок у поспіху: одягаються, умиваються й швиденько вибігають з квартири. А тепер замислись, який відрізок із цього часу ти витрачаєш на самовдосконалення? Чому б не прокидатися на годину раніше й витрачати її на роботу над собою? Подумай, наскільки це покращить професійні навички, стосунки з коханою людиною – і якою людиною станеш ти.

Як знайти час для читання

Є проста істина: коли щось цікавить, то незважаючи на щільний графік, ти знайдеш бодай хвилину на улюблену справу. Читання не має стати рутиною, яка псує настрій і обмежує свободу. Ти повинен з радістю і щирим бажанням гортати сторінки паперових книг, слідкувати за кожною літерою й з непідробним захватом переживати історію разом із головними героями.

Джеймс Клір – фотограф, важкоатлет і автор блогу, ділиться власним досвідом. У певний момент Клір зрозумів, що основним матеріалом для читання став інформаційний контент у Facebook та Twitter. Джеймс гортав стрічку новин, переглядав цікаві статті, але ніколи не виділяв чіткий час для читання кожного дня. Усе відбувалося спонтанно: зайшов у Facebook, оновив стрічку, перейшов за посиланням і прочитав статтю.

книгиТак онлайн-матеріали витіснили паперові книги, хоча останні зазвичай написані більш майстерно і містять нічим не гіршу інформацію. Усі факти в книгах детально перевіряються, а під час написання, як правило, відбуваються спеціальні дослідження. Саме тому Джеймс Клір розробив власну систему читання, яка виключає будь-які моменти, що можуть відволікати.

Єдине правило – це 20 сторінок щодня. Кожного ранку Клір прокидається, випиває склянку води, записує на папері 3 речі, за які він вдячний і читає 20 сторінок. Джеймс дотримувався цієї звички 10 тижнів, за цей час прочитав шість книг і 100 сторінок сьомої. У такому темпі (7 книг за 10 тижнів) можна прочитати близько 36 книг за рік.

Чому саме 20 сторінок?

Справа в тому, що це невелика кількість тексту, яка не обтяжуватиме твій ранок. Більшість людей може прочитати 20 сторінок за 30 хвилин: якщо зробиш це рано-вранці, решту дня можеш спокійно присвятити невідкладним справам. Так, здається, що 20 сторінок – це досить мало, але кількість прочитаного доволі швидко нагромаджуватиметься. Це чудова середня швидкість читання.

Звичайно, якщо час дозволяє, Джеймс читає протягом дня. Також він додав читання до обов’язкових справ перед сном. Однак незалежно від того, що відбувається вдень, він читає 20 сторінок щоранку. Бери приклад: перед тим як пірнути в звичну метушню буднів, інвестуй в себе, прочитай книгу, яка зробить тебе кращим. Серед звичок, які впливають на якість життя, ця – одна з найважливіших.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

The post 20 сторінок до самовдосконалення appeared first on Студвей.

Читати

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share