18-річний студент з Індії створив найлегший у світі супутник

Cупутник1

18-річний Рифат Шаарук з Індії створив найлегший у світі супутник. Винахід хлопця важить лише 64 грами.

«Ми провели безліч досліджень різних кубічних супутників по всьому світу і виявили, що наш є найлегшим», – розповідає Шаарук про свій мініатюрний супутник. Хлопець створив його за технологією 3D-друку.

Пристрій одержав назву KalamSat – на честь індійського екс-президента Абдула Калама, який був піонером космічних досліджень у країні. Витрати на створення супутника склали трохи більше ніж півтори тисячі доларів.

«У нього буде новий тип бортового комп’ютера і вісім вбудованих датчиків для вимірювання прискорення, обертання і магнітосфери Землі», – розповів Рифат Шаарук про свій 4-сантиметровий винахід.

Проект студента допоміг йому здобути перемогу в конкурсі «Cubes in Space», організованих НАSА і освітньою організацією «I Doodle Learning». Тепер на пристрій чекає 4-годинна суборбітальна місія, під час якої він буде працювати близько 12 хвилин в умовах мікрогравітації.

Нагадаємо, наносупутник Національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського» відправили в космос.

Фото: facebook.com

Реклама

The post 18-річний студент з Індії створив найлегший у світі супутник appeared first on Студвей.