Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

10 фраз, які варто забути батькам назавжди

Будь-яка недбало кинута фраза може сильно подіяти на психіку малої людини, тому спілкуючись зі своїм чадом, слід ретельно добирати слова.

Про деякі вирази краще забути назавжди, пише психолог Дмитро Карпачов на своїй сторінці в Facebook.

1. Я в твоєму віці вчилася “на відмінно”

Говорячи подібні речі, ви стимулюєте нарцистичну частину психіки дитини, що провокує її досягати певних цілей. Але біда в тому, що в результаті людина домагається чогось не для себе, а для мами з татом, аби вони нарешті побачили, що вона гідна їх. Виростаючи, такі діти ніколи не радіють своїм успіхам, радість приходить лише тоді, якщо батьки визнають їх досягнення, але вони навряд чи це зроблять.

2. Ти моя курочка, мавпочка, поросятко

Як тільки не називають своїх дітей люблячі батьки. Все це призводить до знеособлення дитини, її як би немає, а є якась іграшка, з якою можна робити все, що душа забажає. Ім’я завжди має бути на першому плані, це те, як людина буде згодом відчувати себе в цьому світі, наскільки вона буде цілісною. Якщо ви часто називаєте доньку або сина курочкою або чортеням, то ви як би відкушуєте від їхнього імені (особистості) шматочки.

3. Подивися, у Каті п’ятірка за контрольну роботу, а у тебе – четвірка

Дитині завжди неприємно, коли її порівнюють з ким-небудь іншим, з однокласником, братом чи сестрою. Такі люди, вже будучи дорослими, завжди продовжують порівнювати себе з іншими і завжди не в свою користь.

4. Раз ти так себе ведеш, я тебе не люблю

Або я можу любити тебе, лише коли ти мені підходиш. Після цієї фрази дитина починає намагатися з усіх сил бути правильною, вона відсуває всі свої потреби і бажання на задній план, “вирощує” в собі антену, яка вгадує бажання і очікування батьків. В результаті дитини не існує.

5. Не ганьби мене

Іншими словами, батьки кажуть: “Ти наша ганьба”. Діти, які часто чують подібну фразу, дуже хочуть, аби всі побачили, які вони насправді, при цьому, якщо вони отримують чиюсь увагу, то не знають, що з нею робити. Вони ховаються, закриваються, губляться. У такої дитини ніби немає вибору, вона може бути лише чиєюсь ганьбою. Говорячи щось подібне, ви травмуєте свого малюка.

6. Ти зовсім як батько (мати)

Безумовно, ця фраза ілюструє стосунки тата з мамою, їх невдоволення своїм спільним життям, яке вони переносять на дитину. Батьки використовують цю маніпуляцію, якщо є боротьба за дитину і їй треба обрати сторону або тата, або мами.

7. Не доїси кашу – будеш слабким і дурним

Подібні фрази – теж чистої води маніпуляції. У дитини подібний вираз може розвивати страхи або дуже важкі відносини з їжею, її культ, зайву вагу.

8. Будеш себе погано вести, ми тебе віддамо дядькові (власні варіанти)

Це дуже конкретне послання, в якому говориться, що дитина цінна, лише якщо вона вигідна для своїх батьків. Вони транслюють чаду: “Не будь собою, ти маєш бути таким, яким ти нас влаштовуєш”. Виростаючи, такі діти не знають, чого хочуть, і намагаються догодити всім і кожному.

9. Вдома отримаєш!

Це про те, що батьки мають право зробити з дитиною все, що завгодно, не звертаючись до її почуттів. В одну секунду мама або тато перетворюються на батьків-наглядачів, які карають або прощають. У дітей, які часто чують подібний вираз на свою адресу, непросто складаються відносини з начальством. Батьківська фігура наче склеюється з фігурою начальника, і людина починає боятися шефа і при цьому хоче йому догодити, щоб не бути покараною. Але, як правило, керівництво відчуває подібне ставлення і у відповідь починає “гнобити” такого підлеглого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 30 головних порад для чоловіків у вихованні доньки

10. Іди, щоб я тебе не бачила і не чула

Перекладаю: “Ти зіпсував мені життя, зникни! Тебе не має бути”. І згодом такі діти живуть з почуттям глибокої провини перед батьками, за те що вона (дитина) заважала жити їм щасливо. Треба бути обережними з подібними висловлюваннями, оскільки людина може нести цей вантаж все життя.

11-річна Ромеза написала звіт на шість сторінок, який називається “Чому я люблю котів, їх переваги та можливі проблеми”. Батьки не дозволяють Ромезі завести домашню тварину. Однак дівчинка наполягає, що взявши кота з притулку, вони врятують життя одного з них.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share