Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

“Ісламська держава” хоче тримати Європу в заручниках, – експерт про теракт в Барселоні

“Ісламська держава” для терактів вибирає “медійні” міста. Теракт у Барселоні – продовження терактів, які були у Франції, Німеччині, Великобританії. Це не завжди великі фінансові і політичні центри. Барселона – велике туристичне місто в Іспанії. Для терористів важливо, щоб це потім широко обговорювалося в ЗМІ, і таким чином сіяти паніку.
Про це сайту “24” розповів директор аналітичного центру “Політика” Микола Давидюк.
На думку експерта, те, що так звана “Ісламська держава” бере на себе відповідальність, свідчить, що вони намагаються залякати ЄС.
ІДІЛ хоче тримати Європу в стані пасивних заручників. Ці теракти створюють атмосферу страху і демонстрація того, що всі європейці у них у заручниках. В них немає конкретних вимог. Головне завдання – посіяти паніку, жах, – вважає Давидюк.
При цьому, політолог звертає увагу не зміну тактики терористів. Якщо раніше вони підривали літаки, то зараз просто в’їжджають у натовп людей.
“Цей вид тероризму, коли автомобіль в’їжджає в натовп людей і давить усіх – дуже дешевий. Якщо немає грошей на автомат чи бомбу, можна просто вкрасти машину і все. Або купують ніж і нападають. Але цей спосіб дуже медійний і сіє страх”, – говорить Давидюк.
Водночас експерт звертає увагу на те, як відреагувала влада Іспанії на трагедію. Зокрема, за ніч після теракту влада Іспанії врятувала 600 біженців. Тобто, зазначає він, “Ісламська держава” убиває людей, а європейці рятують тих, хто зараз змушений покидати свої домівки, в тому числі і через режим ІДІЛ.
Однак, наголошує Микола Давидюк, на жаль, у найближчій перспективі простого рішення не буде. І на цьому часто грають праворадикальні сили Європи, які пропонують “легкі” рішення складних проблем. Тобто, заборонити в’їзд мігрантам, і начебто все нормалізується. Але, зауважує він, в Європі проживають мільйони мусульман, і не всі вони ісламісти і терористи.
Згодом в європейському суспільстві буде запит на політиків, які можуть системно боротися з цією загрозою. Для цього потрібно зрозуміти, як треба боротися з даним видом тероризму. Хоча в найближчій перспективі простого рішення не буде, – підкреслив Микола Давидюк.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share