Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Інвестиції в досвід

jeremy-cai-66284

А ти колись помічав, на що в основному витрачаєш свої гроші? І чи приносять ті покупки тобі задоволення?

Згідно з дослідженнями, проведеними науковцями в університеті Сан-Франциско, люди, які вкладають свої гроші у здобуття нового досвіду, набагато щасливіші за тих, хто купує матеріальні речі.

Твої першочергові витрати

Звичайно, більшість із нас витрачають свої тяжко зароблені кошти на речі першої необхідності: їжа, одяг, взуття… Ми купуємо їх, тому що вони матеріальні, до них можна доторкнутися, з легкістю потримати в руках або навіть приміряти. А коли ми вкладаємо свої гроші у здобуття нового досвіду та вражень, все, що маємо, – це спогади, які не можна побачити або відчути. Саме тому здається, що така інвестиція не виправдовує своїх витрат.

Та все ж дослідження, проведені в університеті Сан-Франциско, показали, що ми бережемо наші спогади набагато довше, ніж ті матеріальні речі, які купуємо. Лише задумайся, що ти пам’ятатимеш через кілька десятиліть: ту тижневу мандрівку автостопом ще досі незвіданими країнами чи ті брендові джинси, які ти придбав, вистоявши 3-годинну чергу? Звичайно, що перше.

То чому ж люди, які витрачають гроші на здобуття нового досвіду, все-таки щасливі за інших?

Найголовніше, що дарує нам новий досвід – це спогади, які кожен із нас намагається закарбувати десь глибоко у душі та надихатися ними у моменти смутку та поневірянь. А от, коли ми підкорюємо гірську вершину, долаємо новий веломаршрут чи застопили машину, будь-які інші предмети здаються банальними. Але згадай свої відчуття, коли ти купуєш новий телефон. Ти не випускаєш ґаджет із рук, «юзаючи» його та досліджуючи всі новинки. Ти відправляєш СМС, перевіряєш поштову скриньку, моніториш мережу Інтернет, читаєш книги в електронному форматі…

А приблизно через місяць ти звикаєш до телефону настільки, що нова подряпина на екрані чи чергове падіння вже не здаються такими трагічними. Таким чином, матеріальні речі, які спершу здаються нам захоплюючими, з плином часу стають звичайною частиною нашого буденного життя.

А ті, хто витрачає більшість своїх грошей на новий досвід, можливо, й не мають останньої моделі популярних ґаджетів провідних компаній, але вони здобувають набагато цінніший досвід захоплюючих мандрів та нестримних пригод. Це досвід, яким вони можуть поділитися зі своїми рідними та друзями. Адже такий обмін цікавою інформацією та новими враженнями – то неабиякий спосіб контактувати з людьми в тій особливій манері, коли тобі просто необхідно виплеснути з себе всі позитивні емоції і неважливо кому, головне – тебе вислухають і порадіють!

дівчина

Щастя в очікуванні

Також деякі науковці стверджують, що очікування нового досвіду (наприклад, черга в театрі на прем’єру вистави) робить людей щасливішими, ніж черга на покупку якихось речей. Справа в тому, що перші з них, стоячи в черзі, знають, що отримають незабутній досвід, повний неймовірних вражень та емоцій, якими можуть поділитися з іншими. А от, купуючи матеріальні речі, ми відчуваємо якусь порожнечу, тому що то ‒ всього-на-всього якісь банальні речі, якими користується кожен у своєму житті і які через кілька років ти заміниш на новіші.

Вчися заощаджувати

Зараз дуже часто можна помітити відчайдушних юних мандрівників, які довше тижня не засиджуються на одному місці. Хтось думає: «Везунчики!», хтось дивується, звідки в них гроші на мандри. Але ніхто не задумується, що ті люди, можливо, 5 років заощаджували, вимріювали і детально планували свою поїздку, аби здобути новий неоціненний досвід. Науковці також стверджують, що таке заощадження замість постійного витрачання грошей на алкоголь чи інші дрібниці, які так подобаються молодим людям, ‒ то своєрідна ознака зрілості у сучасному світі.

Оскільки припинити купувати матеріальне неможливо, то потрібно вчитися концентруватися на речах, у деякій мірі важливіших. Адже щастя не вимірюється тою кількістю стильних та сучасних дрібниць, які ти маєш. Щастя базується на здобутті нового досвіду, який дарують нам нові мандрівки, на людях, яких ти зустрічаєш під час подорожей, та рідних, які зі щирим захватом слухатимуть кожне твоє слово та спостерігатимуть за твоїми очима, повними щасливих вогників, від пережитих почуттів. Живи, відкривай нові горизонти і витрачай свої гроші мудро, аби в старості пригадати всі ті божевільні пригоди і зрозуміти, що це життя минуло не дарма!

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

The post Інвестиції в досвід appeared first on Студвей.

Читати

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share