Є реальний шанс надання Україні летальної зброї, – екс-посол США

Реальний шанс надання Сполученими Штатами Америки летальної зброї оборонного характеру Україні є, але на це повинен погодитися Президент Дональд Трамп.
Таку думку в інтерв’ю Deutsche Welle висловив директор Євразійського центру «Атлантичної ради», колишній посол Сполучених Штатів в Україні Джон Хербст.
«Я вважаю, що надання зброї Києву було би дуже розумним кроком з боку США. Зброя, про яку йдеться, – летальна зброя оборонного характеру – це зброя, яка не дуже допоможе Україні в її наступальних діях. Натомість вона зробить для Москви більш затратним продовження її агресії, захоплення додаткових територій в Україні», – додав він.

Хербст зазначив, що вид зброї, про який найбільше говорять, – протитанкові ракетні комплекси.

Дехто не усвідомлює, що в Україні не було жодного дня, коли би по-справжньому діяв режим припинення вогню, навіть з часу досягнення мінських домовленостей у середині лютого 2015 року. І за час, який пройшов після підписання цієї угоди, Москва захопила велику площу української території. Тому в разі надання Україна летальної оборонної зброї Кремлю буде важче продовжувати захоплювати українську територію, – пояснив дипломат.