Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Як розкопки на Поштовій площі можуть принести мільйонні прибутки: приклад Музею вікінгів у Йорку

Розкопки на Поштовій площі у Києві продовжили. Після піврічної перерви компанія, яка будує на цьому місці торговельний центр, знову виділила гроші археологам. Адже за законом саме інвестор має фінансувати їх.
За три роки роботи археологи докопались до 12 століття. І знайшли цілу вулицю часів Київської Русі.
Ймовірно саме на місці теперішньої Поштової площі Перуна скочували з капища. Але докази залягають глибше. Проте, не дочекавшись закінчення розкопок, інвестор поставив бетонні опори, на яких плиту – стелю майбутнього торговельного комплексу. Тепер мають намір зробити підлогу. Уже зроблені заглибини під бетонну плиту, бо, мовляв, без неї усе обвалиться. Археологам доведеться працювати під плитою, лежачи.
Археологи не можуть бути в залежності від інвесторів. 27 мільйонів, які виділили в КМДА, вистачить лише на консервацію знайденого. А 100 метрів, які забудовник готовий виділити на музей – мізер.
Цю інформацію краєзнавці, журналісти й археологи виклали в петиції до КМДА. Днями на неї отримали відповідь. Міська влада радить поки утриматись від розкопок, бо вивчають ситуацію.
Додатково надіслано лист до Міністерства культури України з пропозицією розглянути на робочій групі заходи щодо подальшого дослідження, музеєфікації, створення музею археології Києва на Потовій площі та можливості проведення міжнародного конкурсу з метою визначення майбутньої архітектурної концепції музею.
А це Велика Британія, Місто Йорк, Музей вікінгів. Він тут з’явився 35 років тому.

Спочатку тут теж мали будувати торговельний центр. Проте археологи наштовхнулись на поселення і переконали владу тут створити музей. Щороку сюди приїздить тисячі туристів. Тут проводять фестивалі та реконструкції боїв.
Відповідно, побільшало готелів, ресторанів, усіляких крамниць. Ну і, зрозуміло, надходження до бюджету міста зросли.
В Україні теж міг бути схожий музей. В той самий час у 1980 роках його ініціювали наші археологи. На місці, решток справжніх, Лядських воріт. Проте їх зруйнували у 2000 роках під час реконструкції Майдану. А потім побудували нові трохи далі. Хоча влада, як і нині, обіцяла музей.
Що ж до інвестора, то його представники на телефоні дзвінки не відповідають. Журналісти уже не раз доводили, що структура досить сумнівна. Бо за місцем юридичної адреси в Україні офісу немає. А в Британії на вказаною адресою прописано зо півтисячі фірм.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share