Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Як відкривались справи проти українських антикорупціонерів

Суд відпустив голову Центру протидії корупції Віталія Шабуніна під особисте зобов’яння. Запобіжний захід обрали на 60 діб. Якщо у цей період він захоче змінити роботу чи місце проживання, то зобов’язаний повідомити правоохоронців.
Всеволод Філімоненко називає себе блогером і журналістом. За день до цього – 7 червня – на своїй сторінці він оприлюднив відео як до Шабуніна приходили вручати повістку. Коли ж головний антикорупціонер прийшов сам з’ясовувати до воєнкомату: чому його непридатного до служби раптом вирішили покликати у військо? – Філімоненко чатував його і тут.
Проте удар Шабуніна – не надовго вивів блогера з гри. За кілька хвилин той перед камерами – цілить в Шабуніна газовим балончиком. А от в лікарню блогер не поспішив. Робить це за кілька днів. Полежавши трохи на стаціонарі – Філімоненко – вирішує позиватись. Шабуніну вручили підозру за статтею, котра тягне на 5 років ув’язнення. Проте за ніч звинувачення пом’якшили. До тілесних ушкоджень середньої важкості.
Світлана Заліщук, яка оприлюднила відео, на якому Філімоненко ще будучи активістом Руху Чесно, котрий вона очолювала, отримає хабар. Аби припинити критику одного луганського кандидата, а взятись за іншого. За це його і потурили з організації. Але звички залишились.
Саме замовленням проти неї депутатка пояснила закиди блогера у тому, що та живе не на зарплату. Бо, мовляв, має розкішну розкішну квартиру і авто.
Сергію Лещенко, також відомого своїми різкими висловлюваннями, проти президентського оточення як і Заліщук, торік також – приписували життя не по кишені. Йому довелось навіть в суді пояснював звідки гроші на квартиру вартістю у 7,5 млн.
Це результат політики, яку веде президент. Натравлювати правоохоронні органи, СБУ, Прокуратуру на борців з корупцією, на боротьбу з тими, хто їх викриває, – народний депутат, фракція “БПП” Сергій Лещенко.
В березні суд закрив цю справу. Проте, очевидно, тішитись Сергію рано. Днями ГПУ звинуватила НАБУ у розголошені матеріалів справи про “Чорну бухгалтерію” Партії Регіонів. З якої очевидно що Манафорт – керівник виборчого штабу Трампа працював свого часу і на регіоналів. А саме Лещенко оприлюднив цю інформацію в ЗМІ, посилаючись на Бюро.
Нинішня влада хоче розсварити Вашингтон з Антикорупційним Бюро. Адже те створили за підтримки США. Каже Віктор Чумак. І таким чином зробити його беззубим і залежним. Адже те почало копати під оточення президента, зокрема взялось за скандальну формулу “Роттердам +” .
Навіть особиста дружба з Президентом не рятує. Якщо вказувати гаранту на помилки. Раніше в усіх смертних гріхах звинуватили – Давіда Сакварилідзе і Віталія Каська. Ті намагались боротись з корупцією в прокуратурі.
А от відданих президенту людей, той не чіпає. Немає справ ні проти Кононенка, ні проти Мартиненка. Хоч у пресі було достатньо публікацій про їх фінансові оборудки. Та навіть до одіозних екс-регіоналів, яких можна було притягнути не лише за розкрадання країни, але і за сепаратизм – жодного разу правоохоронці не навідались

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share