КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Які головні виклики сьогодні стоять перед українцями: думка експерта

Перед Україною сьогодні зараз значно більше викликів, ніж 26 років тому, зокрема ментальних. Потрібна перебудова свідомості українців: ми хотіли європейських цінностей, переваг, але не зовсім готові до європейських правил життя і зобов’язань, які за ними стоять. Українці звикли жити ще не в європейському і капіталістичному світі, а все ж у «постсовковому».
Про це сайту «24» розповів політичний експерт Андрій Вігірінський.
На його переконання, потрібна принципова і докорінна зміна ментальності українців. Тобто, говорить експерт, зокрема, розуміння обов’язкової сплати податків, дотримання правил гри на ринках, дотримання законів. Європа, зазначає Вігірінський, нам відкриває очі на те, наскільки ми відстали у розвитку.
Потрібно починати працювати над собою і громадянам, і владній еліті. Це ставить перед нами набагато більше викликів, які потребують ментальних переломів. Побороти корупцію, відкати, схеми тощо і починати думати, що політика – не спосіб заробляння грошей, а служіння народу, – наголошує Вігірінський.
Крім того, на думку Андрія Вігірінського, війна на сході держави роз’єднала українців, як ніколи. Суспільство, вважає він, стало дуже полярним. Можливо, не по лінії Дніпра, а трохи східніше. І це серйозний виклик. Тому не одне покоління повинно прожити, за умови завершення збройного конфлікту, щоб зрозуміти, що Україна має бути суверенною і унітарною.
«Соціальне розшарування в суспільстві стало дуже сильним. На це вплинула і війна на Донбасі, і економічні наслідки цього. Два мільйони внутрішніх переселенців – це гуманітарна катастрофа. Для багатьох у Донецькій і Луганській областях за три роки Україна стала більш чужою, ніж у 1991 році. Там інша пропаганда, інші правила життя. І інтегрувати цих людей надзвичайно складно. Хоча вони були такими самими українцями, як більшість громадян сьогодні, але держава не змогла їх захистити», – вважає Вігірінський.
Експерт підкреслює: або ми станемо країною третього світу, яка не має промислового і індустріального, тобто лідируючого потенціалу у світі, або починаємо ламати себе у всьому.
Систему освіти на сьогодні потрібно переробляти повністю. Медицина – без слів. Соціальна інфраструктура – теж зруйнована. І це реформування відбудеться не швидко. В 1991 році у значно кращий базис. В певному сенсі ми знову стоїмо на старті Незалежності, – переконаний Вігірінський.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share