Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Що означає для України розширення квот на європейському ринку: думка експерта

Розширення ЄС безмитних квот для українських експортерів – хороший сигнал. Це стосуватиметься, в основному, аграрного сектору. Мова йде про близько десять напрямків – зокрема, збільшення квот на мед, горіхи, товарів ягідної групи. Однак більш вигідним є не торгівля сировиною, а спільне підприємство з однією з європейських компаній, щоб потім продавати свою продукцію під її брендом.
Таку думку сайту “24” висловив економічний експерт Андрій Новак.
За словами Новака, поетапне збільшення безмитних квот ЄС для української аграрної продукції передбачено Угодою про зону вільної торгівлі.
Але практика міжнародних угод з об’єднаними країнами показує, що подібні документи не є статичними. Сторони за взаємною згодою і вигодою можуть видозмінювати певні положення. Якщо ЄС бачить, що їм треба більше української аграрної продукції, вони збільшать квоти. Багато залежить і від активності української сторони в лобіюванні збільшення квот, – говорить експерт.
При цьому, як зауважує Андрій Новак, кожна українська компанія сама вирішує, що їй зручніше. Або простіше, але дешевше, продавати сировину, або налагоджувати спільне підприємство з однією з європейських компаній і продавати свою продукцію під її брендом. Цей варіант, як вважає експерт, найбільш вигідний. Адже чим більше готова продукція, тим більше доданої вартості. Питання в тому, зазначає він, на яких умовах укладаються контракти і в якому співвідношенні діляться прибутки.
Однак, наголошує Новак, збільшення прибутків залежить від кон’юнктури цін. Якщо ціни залишаться такими ж, то збільшення квот автоматично призведе до збільшення прибутків. Хоча, за його словами, при збільшення квот може бути знижена ціна на закупки. Тому прибутки можуть бути тими самими.
Збільшення безмитних квот – хороший сигнал. Виробник зможе утримувати певну долю на ринку і планувати наступний сезон урожаю. Він розуміє, на які об’єми збуту може розраховувати, яку площу під культури закладати. І це позитивна динаміка, – переконаний Андрій Новак.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share