Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Шеф Пентагону вже схвалив надання Україні летальної зброї, – The Wall Street Journal

Нещодавно впливове американське видання The Wall Street Journal висвітлило питання летальної зброї, яка може бути надана Україні. Згідно з інформацією WSJ, йдеться насамперед про протитанкові комплекси та інші види оборонних озброєнь задля боротьби з проросійськими сепаратистами на Донбасі.
Про це йдеться в статті Наталії Лебідь для сайту “24”.
Але, як заявив виданню один із високопоставлених представників адміністрації Дональда Трампа, поки що жодного рішення щодо постачання Україні цих видів оборонних озброєнь в Овальному кабінеті не ухвалювали. Так само, як і не було дискусії щодо цих пропозицій під час наради в Білому домі, що відбулася напередодні і присвячувалася питанню Росії. За словами посадовця, на якого посилається видання, Трамп не отримував щодо планів надання Україні озброєнь жодної інформації, тож його позиція з цього питання невідома.
Водночас у Пентагоні повідомили, що в американському оборонному відомстві поки що “не визначились” щодо можливості надання Україні “летальних оборонних озброєнь”. Утім, як для WSJ анонімно заявили чиновники, міністр оборони США Джеймс Меттіс вже затвердив цей план.
А тим часом сайт Радіо “Свобода” цитує колишнього довіреного радника віце-президента Байдена і одного з керівників Пентагону Майкла Карпентера, який наголошує, що зброя Україні потрібна виключно для захисту, а не для нападу.
Радіо “Свобода” також зазначає, що “журналісти, які працювали в Білому домі за президентства Обами, розповідають: однією з головних причин, чому президент відмовлявся надати летальну зброю Україні було побоювання частини його команди. Мовляв, це спровокує Кремль на ескалацію. Сумніви ці є і зараз”.
Однак “росіяни і без того дають сепаратистам стільки допомоги, скільки вважають за потрібне. І все, що ми зробимо – це лише стримаємо їх від наказу просуватися далі і захопити ще більше української території”, – цитує медіа Евелін Фаркас, заступника міністра оборони США у 2012-2015 роках.
Саме задля превентивних кроків Україна і має отримати військову допомогу від Сполучених Штатів. Колишній посол США в Україні Джон Хербст переконаний, що надання летальної зброї Україні “було би дуже розумним кроком з боку США”.
Це (озброєння України Сполученими Штатами – “24”) зробить для Москви більш затратним продовження її агресії, захоплення додаткових територій в Україні, – говорить Хербст, йдеться у публікації.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share