Шведські вчені створили найшвидшу у світі камеру

fastest_camera

Учені Лундського університету презентували камеру, здатну робити п’ять трильйонів знімків щосекунди. Вона допоможе науковцям досліджувати надзвичайно швидкі хімічні, фізичні та біологічні процеси.

Щоб продемонструвати можливості камери, вчені показали відео, зняте за допомогою нової технології. На ролику можна побачити, як спалах світла проходить відстань, що еквівалентна товщині аркуша паперу.

«Раніше для візуалізації таких швидких процесів їх потрібно було фотографувати, – розповів один з винахідників камери Еліас Крістенсон. – Щоб отримати достатню кількість зображень і зробити з них відео, необхідно було повторювати експеримент. А вірогідність того, що процеси будуть ідентичними, досить низька».

Під час роботи камери об’єкт, що цікавить дослідників, «опромінюється» дуже короткими спалахами лазерного випромінювання. Відбите світло вловлюють сенсори прибору. В одному «кадрі» містяться чотири зображення, які згодом вилучаються за допомогою спеціального алгоритму.

Нагадаємо, раніше Facebook представив відкритий проект платформи для панорамної стереовідеозйомки під назвою Surround 360.

Фото: Kennet Ruona

Реклама

The post Шведські вчені створили найшвидшу у світі камеру appeared first on Студвей.

Читати