Чутки про дефолт: економіст оцінив шанси України

Україна може зіштовхнутися з дефолтом у 2019 році. На цей рік припадає пік виплат по зовнішнім боргам. Про це розповів в інтерв’ю журналу “Країна” директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць.

“Наш зовнішній борг сягає 82 відсотків ВВП. За прогнозами Міжнародного валютного фонду, цей показник може сягнути 90 відсотків. У 2019-му закінчиться співпраця з МВФ. Аби зберегти стабільність, на той час повинні би знизити зовнішній борг до 72 відсотків від ВВП. Якщо перетнути цей показник, не зможемо обслуговувати свої борги”, каже він.

За його словами, Україна може скоротити свої зобов’язання до 2019 року за рахунок пенсійної реформи.