Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Чому ГПУ взялася за міністра фінансів: версії експерта

Підозра в ухиляння від сплати податків Олександром Данилюком виглядає таким чином, що високопосадовець, який дійсно намагається проводити реальні реформи, зазнає переслідувань зі сторони правоохоронного органу, підконтрольного президенту. Кримінальне провадження проти Данилюка не має перспектив і може лише зіпсувати репутацію ГПУ і України в очах західних партнерів.
Таку думку сайту “24” висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.
Як говорить експерт, прокуратура, яка хоче провести перевірку декларацій Данилюка за тривалий період (ГПУ проводить перевірку за період з 1998 по 2016 роки – “24”), зіштовхнеться з певною проблемою. Згідно українського законодавства, є період часу, який у нашій державі не охоплюється офіційною звітністю для чиновників щодо їхнього майнового стану – це до 2008 року.
В період до 2008 року в Данилюка могли бути доходи, про які він не звітував, так як цього не вимагало законодавство. Тому довести ухилення від сплати податків – неможливо. Не можна точно встановити, коли він набув ці кошти. Правоохоронці можуть встановити тільки факт, коли він ними розпорядився, – зазначає Вігірінський.
На думку політолога, є кілька версій відкриття ГПУ кримінального провадження щодо Данилюка. По-перше, це може бути чергове інформаційне вкидання ГПУ, щоб нагадати про себе. Не виключено, за його словами, що це такий піар-крок ГПУ – мовляв, навіть міністра фінансів перевірили на предмет ухиляння від сплати податків.
По-друге, вважає Андрій Вігірінський, це може бути й певною політичною боротьбою. Адже Данилюк реально намагається проводити реформи, зокрема, в Державній фіскальній службі, незабаром розпочне роботу фінансова поліція, він бореться з конвертаційними центрами тощо.
Практично все виглядає так, що міністр хоче щось реформувати, а за це піддається переслідуванню зі сторони правоохоронного органу, підконтрольного гаранту. І, звичайно, є бажаючі зайняти посаду міністра фінансів. Тому, можливо, кримінальне провадження – спроба розхитати під ним стілець, – вважає Вігірінський.
Водночас, на переконання експерта, Данилюк не залишить добровільно посаду і не піде на якісь компроміси в обмін на те, що справу закриють. З іншого боку, підкреслює Андрій Вігірінський, його відставка поставить під удар фінансову стабільність в Україні.
Можна призначити в.о. міністра, але цю кандидатуру доведеться погоджувати з МВФ і з США. Тому буде складно продавити свою людину. Його не сприймуть на Заході, під питанням опиниться надання чергового траншу, можливий перегляд меморандуму з МВФ. А ми не в тій ситуації, щоб ризикувати реноме і статусом міністра фінансів, – підкреслив Вігірінський.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share