Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Чимало екс-беркутівців вже отримали російське громадянство, – Горбатюк

Генеральна прокуратура вимагає затримати і екстрадувати в Україну колишнього начальника київського “Беркуту” Сергія Кусюка, який засвітився 12 червня під час антикорупційних мітингів у Москві у формі російського “ОМОНу”.
Про це повідомив начальник департаменту спец розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.
За його словами, стосовно колишнього командира полку київського “Беркуту” Сергія Кусюка є ціла низка кримінальних проваджень – йому повідомлено про підозру у семи кримінальних провадженнях.
Горбатюк зазначив, що перший епізод щодо Кусюка стосується ще 2010-го року – це застосування беркутівцями насильства під час так званої виставки “Волинська різня” у Києві.
Також це події 25 листопада, 30 листопада (побиття студентів 30 листопада 2013-го під час Євромайдану, – ред.). Це події з організації побиття і затримання автомайданівців і відповідно події 18-20 лютого, – уточнив Сергій Горбатюк в ефірі одного з українських телеканалів.
В ГПУ зазначають, що за цими підозрами Кусюк оголошений у розшук і до Російської Федерації скеровано клопотання про його затримання та екстрадицію.
“Що стосується інших беркутівців, то нам вже надійшли дані, що більшість з них, якщо брати події 20 лютого, отримали російське громадянство і нам відмовили у видачі. А щодо Кусюка досі не відповіли, чи має він російське громадянство, якщо ні – то чому вони відмовляються видавати”, – пояснив Сергій Горбатюк.
Він припустив, якщо зафільмована участь і робота в правоохоронних органах Росії, то це може бути тільки особа, яка має громадянство Російської Федерації.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share