Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Хто надалі управлятиме екс-резиденцією Януковича

Екс-президент України Віктор Янукович лишився без Межигір’я. Резиденція втікача повернулась у державну власність. Так вирішив Київський апеляційний господарський суд.
Служителі Феміди визнали недійсними низку договорів, за якими десятиріччя тому урядова резиденція перейшла в приватні руки. Після того маєток змінив кілька власників, аж поки восени 2007 року його не перепродали компанії “Танталіт”, пов‘язаній із Януковичем.
Всі ці позитивні зміни – дрібниці. Пояснює голова громади і показує на гору глини. ЇЇ зчищають з території, де утворився зсув. Зараз тут тривають ремонтні роботи. Майстри Януковича так халатно побудували оглядовий майданчик, що він просто може опинитися у прірві.
Потрібно врятувати цю територію, бо в один момент метрів 20-30 може з’їхати. І заодно вже змете всю площадку, – розповів комендант Межигір’я Денис Тарахкотелик.
У Межигір’ї зводять церкву Київського патріархату, а ще реставрують хонку. На будинок піде майже мільйон гривень. Реставрують для народу.
Суд вирішив, хонка, як і ще три десятки будинків на території, повернуться в державну власність. Угоду десятирічної давності, за якої цей ласий шматок майна перейшов фірмі “Танталіт”, яку пов’язують з Януковичем, скасували. Територія Межигір’я відійшла державі ще кілька років тому, а от з будинками були проблеми. Хто керуватиме резиденцією, у владі визначилися. Проте потрібно ще виграти остаточну битву зубатим адвокатам власника.
Державне управління справами є таким органом управління, але в будь-якому разі Кабінет Міністрів мав би підтвердити це рішення. Оскільки ми маємо справу з дуже підготовленими юристами, які будуть все оскаржувати, – заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.
Зараз Межигір’я пильнує спеціально утворена громада. Утримує територію за кошти від екскурсій.
Земель та маєтків, які задарма віддавали корупціонерам, по всій державі чимало. Один з найскандальніших – Жуків острів на Київщині. За часів мера Черновецького його межі незаконно зменшили і тільки нещодавно почали повертати державі. За причетність до справи з народного депутата, а тоді секретаря Київради, Олеся Довгого зняли недоторканність.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share