Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Хлопчику з м’якими кістками укріпили хребет гвинтами

 Кілька місяців ми планували операцію 11-річному Денису із Києва. Хлопчик має вроджену ваду гіпереластичність сполучної тканини. Коли почав рости, хребет став викривлятися, бо не витримував навантаження. Якби Денису не зробили операцію, з часом був би прикутий до інвалідного візка, розповідає Михайло Вальчук із Міжнародного центру нейрохірургії.

Гроші на операцію за місяць зібрала діаспора американського міста Чикаго. Щоб її зробити, до України приїхав іспанський професор Норберто Вентура з Барселони. Він спеціалізується на дитячій спинальній хірургії.

 Операція важка, тривала 7 годин, продовжує Вальчук. Складність полягала в тому, що в хлопчика через його хворобу занадто м’яка вся сполучна тканина. Окрім кісток шкіра, хрящі, навіть волосся. Це називається синдром Елерса Данлоса. Вражає одну людину на 1015 тисяч. Ми вперше з таким стикнулися.

Денису встановили 24 титанові імплантати конструкцію з металевих пластин і гвинтів. Вона підтримуватиме хребет.

 На третій день пацієнт ходив. Далі ростиме нормально. Під час операції професор Вентура показав нам кілька новинок філігранної хірургічної техніки. Іспанця також зацікавили деякі моменти нашої роботи. Плануємо розширити співробітництво так, щоб допомагати й українським громадянам.

Консультації в Міжнародному центрі нейрохірургії відбуваються за живою чергою.

Таїсія Олійник

Центральна клініка, м. Київ, вул. Лип­ська, 11, тел. 0(44) 592 68 78

м. Кременчук, лікарня “Нафто­хімік”, вул. Свіштовсь­ка, 3,

тел. 0(99) 309 20 21 м. Стрий, вул. О. Басараб, 15, тел. 0(67) 891 00 00

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share