КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Херсонщина долучається до національного проекту «Книга Миру» 

Дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Херсонську область із робочим поїздкою. Перша леді презентувала національний проект «Книга Миру», в якому діти учасників АТО із сімнадцяти регіонів вже поділилися своїми сімейними фотографіями та побажаннями про мир в Україні. Відтепер і  учні Олешківської гімназії разом із Мариною Порошенко створили ще один розділ – Херсонська область. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

«Ця Книга є літописом українського життя до і після трагічних подій на Сході України і в Криму, коли наші мужні герої були змушені йти захищати рідну землю та мирне майбутнє своїх дітей. Ця «Книга Миру» — унікальна й особлива. Адже діти, які заповнюють її, не з чуток знають справжню ціну миру і те, наскільки важливо бути справжнім українцем. Це видання є посланням майбутнім поколінням про цінність мирного життя та виступає своєрідною дитячою молитвою заради мирного і щасливого майбутнього України», – сказала Марина Порошенко.

У ході відвідування Олешківської гімназії дружина Президента поспілкувалася з учнями інклюзивних класів та разом із педагогами обговорила організацію інклюзивної моделі навчання у закладі.

Наразі тут навчається 17 дітей з особливими освітніми потребами у семи інклюзивних класах. Соціально-психологічний, корекційний супровід навчального процесу учнів з особливими освітніми потребами забезпечують асистенти вчителя, психологи, соціальні педагоги. Гімназія облаштована пандусом, виділені сходи для дітей з порушенням зору та відкрито спеціально облаштований тренажерний зал для таких учнів.

За словами директора гімназії Ольги Лаухіної, усі гімназисти без винятку залучені до позакласної роботи. Також учні з порушенням опорно-рухового апарату, зору, слуху відвідують секції з легкої атлетики, штовхання ядра та метання тенісного м’яча, яких тренує паралімпійська чемпіонка Вікторія Кравченко.

Дружина Президента Марина Порошенко та голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв підписали  Меморандум про співпрацю, у рамках якого Херсонщина долучилася до національного проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

За словами пані Порошенко, на сьогодні у Херсонській області працюють 69 інклюзивних шкіл, в яких навчається 275 учнів з особливими освітніми потребами, але інклюзивною освітою охоплено лише 1% «особливих» дітей регіону, тому є над чим працювати.

Із метою створення якісних умов для навчання учнів з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх закладах Марина Порошенко вручила Андрію Гордєєву типові проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, розроблені Благодійним Фондом Порошенко спільно з Міністерством регіонального  розвитку, будівництва та ЖКГ та мають рекомендаційний характер.

Перша леді України поспілкувалася зі студентами та науково-педагогічним колективом Херсонського державного університету, де на факультеті дошкільної та початкової освіти діє Центр корекції та розвитку дитини. Марина Порошенко разом із Першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександром Співаковським обговорили сучасні тенденції у забезпеченні корекційної спрямованості навчального процесу майбутніх педагогів, які мають бути обізнані у методичних та психологічних аспектах супроводу інклюзивної освіти.

Марина Порошенко також відвідала Херсонський базовий медичний коледж та поспілкувалася з майбутніми медичними працівниками. Зокрема, у ньому здійснюється підготовка студентів з порушенням слуху за спеціальністю «Стоматологія ортопедична». Наразі близько тисячі випускників з інвалідністю отримали кваліфікацію зубного техніка.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share