Фізики навчилися «дивитися крізь стіни» за допомогою Wi-Fi

bookwall

Німецькі фізики з’ясували, що звичайний Wi-Fi роутер може допомагати людям «бачити крізь стіни». Така властивість пристрою пояснюється його здатністю створювати тривимірні голограми.

Ця ідея не нова. «Останні два роки ми спостерігаємо величезну популярність методів, що дозволяють отримувати зображення за допомогою Wi-Fi», – розповів студент Мюнхенського технічного університету Філіпп Холл, який брав участь у дослідженні.

За принципом дії пристрій нагадує радар, але у порівнянні з ним випромінювання роутера має дуже вузький діапазон частот. Під час експерименту вчені розташували антену на відстані 2,3 м від роутера. Між ними помістили металічний хрест, який у результаті вдалося візуалізувати.

photo5235510330497542103
Науковці досягли успіху завдяки використанню усіх доступних сигналів (під час попередніх досліджень деякі з них ігнорувалися). Наразі пристрій може робити 10 знімків на секунду.

Нагадаємо, раніше у Лундському університеті презентували камеру, здатну робити п’ять трильйонів знімків щосекунди.

Фото: pexels.com

Реклама

The post Фізики навчилися «дивитися крізь стіни» за допомогою Wi-Fi appeared first on Студвей.