Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

У США може з’явитися ще один штат: Пуерто-Ріко проголосувало за приєднання

За перетворення Пуерто-Ріко на 51-ий штат США проголосували на референдумі більшість жителів цієї країни, яку називають “неінкорпорованою територією США”. Зазначимо, що за входження Пуерто-Ріко до складу США проголосувало понад 500 тисяч осіб.
Про це повідомляє Associated Press.
Водночас на референдумі за вільну асоціацію або незалежність від США віддали свої голоси 7600 осіб, а за збереження нинішнього статусу Пуерто-Ріко – 6700 осіб.
Додамо, що участь у референдумі взяли 23% жителів Пуерто-Ріко, чиє населення, що має право голосу, становить 2,29 мільйонів осіб.
Раніше повідомлялося, що влада острова прийняла рішення про проведення цьогорічного референдуму через економічний спад і спричинений цим переїзд острів’ян на материк. У травні керівництво Пуерто-Ріко оголосило про банкрутство.
Зазначимо, у разі, якщо Пуерто-Ріко під час цих виборів проголосує за зміну статусу на штат США, то місцеві парламентарії вирушать до Вашингтона з петицією до Конгресу затвердити підсумок референдуму. Для позитивного рішення потрібна проста більшість обох палат законодавчого органу і асигнація президента.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share