КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

У російському законопроекті про технодолину при МДУ виявили 48% плагіату

work

У російському законопроекті про науково-технологічні долини, написаного і для забезпечення діяльності аналогічного проекту при Московському державному університеті, виявили плагіат. Первинна версія документа на 69 відсотків запозичена із закону про інноваційний центр Сколково, кінцева – на 48%.

Оригінального тексту в законопроекті спочатку було лише 15%. Такі дані показала перевірка в системі «Антиплагиат». Згодом законопроект був істотно оновлений і в новій версії 12 травня 2017 року його схвалив уряд Росії. У новій версії – 48 відсотків запозичень із закону про Сколково, оригінальна частина збільшилася до 40 відсотків.

Згідно з документом, технологічні долини при вишах будуть створювати за рішенням уряду після того, як із відповідною ініціативою виступить ректор навчального закладу. Керувати роботою долини буде фонд із опікунською і наглядовою радою, який буде створений урядом та ініціатором відкриття долини.

Фонду має перейти земля технологічної долини, майно та інфраструктура. Джерела фінансування – власні та бюджетні кошти. Російська служба BBC зазначає, що така структура управління схожа зі схемами управління держкорпорації.

Видання підкреслює, що умови управління технологічної долини викликали підтримку у керівництва МДУ і дають широкі повноваження ректору вишу Віктору Садовничому.

Новий законопроект «Про науково-технологічні долини» стосуватиметься всіх аналогічних проектів російських вишів. На думку юриста Ігоря Ніколаєва, нову організаційно-правову форму – «долину» – вводяить, щоб уникнути негативного шлейфу, який тягнеться за поняттям держкорпорацій (багатомільйонні гонорари керівників, кримінальні справи тощо).

Нагадаємо, раніше «Студвей» розповів про намір російського президента Владіміра Путіна створити технодолину «Воробьевы гори». Засновником відповідних фонду і керівної компанії визначили Московський державний університет.

Фото: pexels.com

Реклама


The post У російському законопроекті про технодолину при МДУ виявили 48% плагіату appeared first on Студвей.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share