Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

У Раді підготували черговий закон на захист української мови

На розгляд Верховної Ради підготували закон, яким зобов’яжуть видавців випускати не менше половини продукції державною мовою.

Йдеться про законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. У документі змінили статті про друковані ЗМІ та книговидання. Документ підписали 76 народних депутатів, повідомляє “Дзеркало тижня”.

У тексті законопроекту сказано про те, що розповсюдження за передплатою друкованих засобів масової інформації іноземними мовами допускається за умови можливості підписки на це ж видання українською мовою.

Також згідно з проектом закону, у всіх місцях продажу газет і журналів має бути не менше 50% назв видань державною мовою.

Видавців книг зобов’язали випускати не менше половини продукції протягом року українською. Держава має право обмежувати ввезення в Україну книг іноземною мовою.

Законопроект №5670 “Про державну мову” передбачає захист української мови і передбачає вільне володіння мовою посадовими особами України, а також введення квот мовлення в ефірі телерадіокомпаній та зростання україномовних ЗМІ.

Законопроект вводить штрафи і більш серйозне покарання за невикористання української мови в прописаних випадках і приниження державної мови відповідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Якщо буде українська мова, буде лад. Ні – вічний Путін” – лауреат Шевченківської премії

У травні Верховна Рада встановила 75%-ві мовні квоти на телебаченні. Згідно із законом, у загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної та регіональної категорії мовлення частка передач та/або фільмів державною мовою має становити не менше 75% у кожному з проміжків часу між 07:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00.

Для місцевих телеканалів квота знижена до 50% у цей же період часу.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share