Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

У пошуках себе: програма професійного наставництва

друзі

Якщо ти лише починаєш кар’єру чи вирішив змінити сферу діяльності, ознайомся з першою в Україні відкритою програмою професійного наставництва.

Що таке наставництво?

Наставництво – це відносини, у яких досвідченіша людина допомагає менш досвідченій щось засвоїти. Це може стосуватися як професійного життя, так і питань особистого розвитку. Наприклад, наставником може бути професіонал, який дає практичні поради спеціалісту-початківцю – і також наставників шукають для дітей у дитбудинках, щоб підготувати їх до дорослого життя.

У чому особливість професійного наставництва?

Професійне наставництво допомагає тим, хто починає кар’єру чи вирішив змінити сферу діяльності. Часто на цьому етапі не вистачає сміливості попросити пораду, а кількість інформації та ресурсів ставить у глухий кут. Так, менторські програми – дуже поширений метод у Європі та США, який допомагає студентам визначити власні сильні та слабкі сторони, скласти резюме та підготуватися до співбесіди. А у великих міжнародних компаніях кожен новачок має ментора, який допомагає адаптуватися на новому робочому місці.

Чим займається програма професійного наставництва «MakeMeBetter»?

Це перша в Україні відкрита програма професійного наставництва, яку створили два роки тому. Команда обирає наставників, які допомагають учасникам розв’язати будь-яке кар’єрне питання. Це можуть бути як особисті зустрічі, так і робота в онлайн-режимі.

Що робить наставник?

  • Дає поради щодо твоєї професійної діяльності.
  • Ділиться власним досвідом.
  • Рекомендує навчальні матеріали (книги, статті, записи виступів та ін.).
  • Допомагає в розробці плану досягнення кар’єрної мети.
  • Відстежує прогрес твого професійного розвитку.
  • Мотивує та надихає.

Яким чином підбирають наставника?

Наставників підбирають індивідуально під кожного учасника на основі сфери діяльності, конкретного запиту. Команда вивчає кожну заявку, досвід, мотивацію та шукає того наставника, який зможе знайти спільну мову, зрозуміти проблеми та ситуацію учасника. Важливим є психологічний комфорт у парі «наставник-учасник», тому остаточне рішення про спільну роботу ухвалюється після першої зустрічі.

Як саме проходить програма?

Робота в проекті побудована на основі плану персонального розвитку, у якому учасник визначає професійну мету, разом із наставником розписує навички, ресурси та дії, що необхідні для її досягнення, а також регулярно фіксує прогрес у просуванні до мети.
На зустрічах, які відбуваються один раз на два тижні, наставник відповідає на всі запитання учасника, а також контролює та фіксує його прогрес.

Програма не передбачає жодної фінальної перевірки чи іспитів. Це індивідуальна робота за запитами кожного учасника. А запити бувають дуже різні. Тому найкращим результатом є досягнення учасником власних цілей. Вони фіксуються в аплікаційній формі учасника, а також проговорюються на першій зустрічі з наставником. Завдання другого – допомогти досягти цілей протягом програми.

Скільки триває робота з наставником?

Тривалість участі в проекті – 3 місяці, але часто спілкування між наставником і учасником виходить за рамки цього формату та переростає в тривалу дружбу й підтримку.

Скільки коштує участь у програмі?

Ментори надають свою допомогу безкоштовно. Але адміністративна робота з обробки заявок, пошук наставників, навчання, а також контроль результативності програми займає багато часу. Тому команда працює на умовах благодійного внеску «pay as much as you want».

Як стати учасником програми?

Обмежень за віком або спеціалізацією немає. Найважливіший критерій відбору учасників – цілеспрямованість і мотивація. Набір відкривається раз у квартал. Наразі аплікаційні форми відкриті, заявки на участь у програмі приймаються до 20 травня. Заповнити заявку можна на сайті makemebetter.com.ua.

The post У пошуках себе: програма професійного наставництва appeared first on Студвей.

Читати

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share