У Польщі затримали вчених за розкрадання наукових грантів

Новина 3

[su_nte note_color=”#fff66″]Відділ боротьби з корупцією Воєводської комендатури поліції у Вроцлаві веде слідство щодо зловживань під час реалізації грантів на наукові дослідження в Гірничо-металургійній академії у Кракові. Злочин полягає у перевищенні науковими працівниками повноважень із метою отримання незаконних прибутків під час реалізації наукових проектів.[/su_note]

Поліцейські затримали шістьох осіб – трьох наукових працівників та трьох їхніх знайомих. Вони виконували замовлені наукові роботи нібито в рамках дослідницьких проектів, не маючи відповідної кваліфікації.

Затриманим разом висунули 13 звинувачень. Їх підозрюють у фальсифікації при реалізації грантів із метою отримання фінансових коштів на наукові дослідження. Своїми діями вони завдали збитків Гірничо-металургійній академії у Кракові, Міністерству науки та вищої освіти, а також Комітету наукових досліджень на загальну суму близько 263 тис. злотих.

Їм загрожує покарання до 8 років позбавлення волі. До підозрюваних прокурор застосував запобіжні заходи у вигляді майнової застави і поліційного нагляду.

Нагадаємо, у Києві на хабарі затримали директора Інституту психології ім. Г.С. Костюка.

Фото: pexels.com

Реклама

The post У Польщі затримали вчених за розкрадання наукових грантів appeared first on Студвей.

Читати