Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

У Нортумбрійському університеті переконують у здатності розмарину покращувати пам’ять

rosemary

Науковці з Нортумбрійського університету з’ясували, що аромат ефірного масла розмарину може суттєво покращувати дитячу короткострокову пам’ять. Про це вони повідомили під час щорічної конференції Британського психологічного товариства у Брайтоні.

«Наше попереднє дослідження продемонструвало, що аромат ефірної олії розмарину може покращувати когнітивні функції здорових дорослих людей, – розповів один із авторів роботи доктор Марк Мосс. – Короткострокова пам’ять відіграє важливу роль під час навчання. Саме тому ми хотіли перевірити, чи виникне подібний ефект в умовах роботи школярів у класі».

Під час експерименту 40 школярів віком 10-11 років розв’язували різноманітні задачі на розумову діяльність. Частина з них знаходилися у приміщеннях, де дослідники перед цим протягом 10 хвилин розприскували ефірну олію розмарину. Всі інші потрапили в аудиторії без жодних запахів.

У результаті експерименту діти, які знаходилися в «ароматизованих» приміщеннях, продемонстрували значно кращі результати за своїх однолітків. Найбільшу різницю вчені помітили у тесті на запам’ятовування слів. За словами доктора Мосса, поки що невідомо, з якої причини розмарин так впливає на пам’ять.

Нагадаємо, раніше нейробіологи Тюбінгенського університету (Німеччина) знайшли спосіб розвивати пам’ять людини під час сну.

Фото: beta.bps.org.uk

Реклама


The post У Нортумбрійському університеті переконують у здатності розмарину покращувати пам’ять appeared first on Студвей.

Читати

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share