У МІТ пропонують діагностувати хвороби за допомогою настінної антени

go

Дослідники з Лабораторії інформаційних технологій і штучного інтелекту Массачусетського інституту технологій створили пристрій, який дистанційно заміряє параметри ходьби людей.

За отриманими даними винахід можна оцінити зміни здоров’я людини, в тому числі – визначити появу симптомів деяких захворювань. Наприклад, для хвороби Паркінсона характерне скорочення довжини кроку.

Однак для того, щоб вчасно визначити подібні симптоми, необхідно спостерігати за тим, як саме ходить людина. Із цим завданням мали б справлятися фітнес-трекери. Проте, вони дають недостатню точність визначення кроків, оскільки найчастіше для виміру використовуються тільки показники акселерометра, наголосили науковці.

1
Розроблений фахівцями з MIT пристрій під назвою WiGait фактично є малопотужним радаром для використання всередині приміщень. Він монтується на стіну і дистанційно фіксує всі виміри.

За характером відображення випромінюваних хвиль настінний гаджет визначає переміщення людини по кімнаті. При цьому програмне забезпечення збирає точні дані про довжину кроків, їх кількість, швидкість переміщення користувача, ігноруючи інформацію про інші рухи людини.

Розробники провели заміри на 18 добровольцях і з’ясували, що пристрій визначає довжину кроку з точністю від 85 до 99%. Швидкість пересування вдалося визначити з точністю від 95 до 99,8%.

Автори розробки відзначають, що використання антени дає ще одну перевагу – анонімність зібраних даних. Використання інших методів, таких як аналіз відеопотоку з камер, може становити певну загрозу з точки зору збереження особистих даних.

Нагадаємо, раніше в Стенфорді розробили алгоритм виявлення вад зору, спричинених діабетом. Створити алгоритм допоміг метод глибинного навчання.

Фото: news.mit.edu

Реклама

The post У МІТ пропонують діагностувати хвороби за допомогою настінної антени appeared first on Студвей.

Читати