Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

У Віктора Прокопенка обірвався тромб

18 серпня 2007 року помер перший тренер збірної України з футболу Віктор Прокопенко.

Віктор Євгенович грав за вінницький “Локомотив”, одеський “Чорноморець”, донецький “Шахтар”, та “Локомотив” із Херсона. Але найбільших успіхів досяг як тренер.

У 1982 році Віктор Євгенович очолив “Чорноморець”, а у 1984 зайняв 4 місце в чемпіонаті СРСР. Того сезону одесити двічі перемогли київське “Динамо” й московський “Спартак”. Мали шанс посісти третє місце, але не зуміли переграти бронзового призера “Дніпро” в очній зустрічі.

А вже наступного року одесити заявили по себе в Кубку УЄФА Спочатку вони перемогли “Вердер” Отто Рехагеля – 2:1 і 2:3, а потім на рівних билися із самим мадридським “Реалом” – 1:2 в Мадриді і 0:0 в Одесі.

Наступні сезони були не такими вдалими. Прокопенко залишив “Чорноморець” і переїхав до Волгограда, де очолив місцевий “Ротор” і за два сезони вивів його до вищої ліги.

У 1987 Віктор Євгенович повернувся до Одеси, а у 1991 повторив свій найкращий результат 4 місце в чемпіонаті СРСР. У 1992 році він очолив збірну України, яка поступилася в першому матчі Угорщині – 1:3. Надалі Прокопенко тренував “Ротор” (2 місце в чемпіонаті Росії), “Шахтар” (2 місце й вихід до Ліги Чемпіонів).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три найкращі матчі команд Валерія Лобановського: 15 років тому помер видатний український тренер

Помер в Одесі у 62 роки. У тренера відірвався тромб.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share