Учені створили штучний язик, здатний розрізняти підроблені ліки

medicine

Науковці Гайдельберзького університету Рупрехта-Карла (Німеччина) створили штучний язик. Серед чисельних властивостей винаходу є, зокрема, здатність розрізняти види віскі.

Багато людей не можуть визначити якість і сорт віскі на смак. Для цього вчені створили датчики, які працюють аналогічно з рецепторами смаку на людському язику.

Пристрій дозволяє розрізняти 30 різних сортів віскі. Для випробування цього слід просто капнути на пристрій напій і чекати на отримання потрібної інформації. На вигляд же винахід не схожий на язик. Це набір із трубок, наповнених рідинами різних кольорів.

Хімікам легко вдалося відрізнити віскі ірландського походження від шотландської версії продукту, односолодовий напій від купажованого. Група також успішно експериментувала з білим вином, а на черзі – червоне.

Головна ж особливість і мета винаходу – відрізняти справжні ліки від підробки. У перспективі використання розробки дозволить виявити оригінальність та нешкідливість медичних препаратів.

Нагадаємо, раніше вчені американських вишів повідомили про новий підхід до визначення алкогольної залежності. Для цього вони аналізуватимуть записи користувачів соцмережі Facebook.

Фото: pexels.com

Реклама

The post Учені створили штучний язик, здатний розрізняти підроблені ліки appeared first on Студвей.