Учені Кембриджа виступили проти цензури Китаю

Ладика_Учені_Кембриджу

Після протестів наукового товариства Кембриджського університету видавництво вишу пообіцяло повернути на свій сайт «China Quarterly» 315 наукових статей. Їх видалили минулого тижня на вимогу уряду Китаю.

Портал «China Quarterly» присвячений подіям у Китаї. Нещодавно з нього видалили матеріали на тему розгону повстання на площі Тяньаньмень у 1989 році. Видавництво пояснило це бажанням уникнути повного блокування сайту на території Китаю. Постала проблема вибору поміж академічною свободою і китайським інтернет-ринком.

Після цього більше 1000 людей підписали онлайн-петицію і закликали видавництво Кембриджського університету «CUP» не підкорюватися цензурі. Крім того, вчені пригрозили бойкотувати всі наукові журнали видавництва. «CUP» пообіцяло відновити статті заради збереження «принципу академічної свободи».

Нагадаємо, раніше у Кембриджі описали ідеального вступника.

Фото: pexels.com

Реклама

The post Учені Кембриджа виступили проти цензури Китаю appeared first on Студвей.