Учені встановили залежність між рівнем інтелекту та рівнем смертності

Газети

Науковці з Единбурзького університету (Великобританія) з’ясували, що діти з високим рівнем інтелекту в зрілому віці мають менший ризик розвитку інсульту, раку, респіраторних, серцево-судинних захворювань і деменції. Також люди з високим рівнем IQ живуть довше.

Учені проаналізували дані тесту на рівень інтелекту 33 536 чоловіків і 32 229 жінок, що народилися в Шотландії в 1936 році. Люди проходили тест у віці 11 років. Під час аналізу були враховані такі фактори, як вік, стать і соціально-економічний статус.

Потім дослідники зіставили результати з розвитком таких захворювань, як ішемічна хвороба серця, інсульт, специфічні види раку, респіраторні захворювання, хвороби травної системи, деменція (синдром стійкого порушення когнітивних функцій) і зовнішні причини (включаючи самогубство і смерть від травми).

Науковці з’ясували, що більш високий рівень інтелекту в дитинстві пов’язаний з більш низьким ризиком смерті до 79 років.

Більш високий дитячий IQ зменшує ризик смерті від респіраторних захворювань на 28%, ризик смерті від ішемічної хвороби серця на 25%, а ризик смерті від інсульту на 24%.

Нагадаємо, нідерландські вчені виявили 40 відповідальних за інтелект генів.

Фото: pexels.com

Реклама

The post Учені встановили залежність між рівнем інтелекту та рівнем смертності appeared first on Студвей.