Учені американських вишів уперше змогли повністю вилікувати ВІЛ

laboratory

Науковці з Університету Піттсбурга та медичної школи імені Льюїса Каца при Темпльському університеті змогли позбавити вірусу імунодефіциту людини ДНК трьох видів мишей.

Учені довели, що ВІЛ першого типу можна повністю видалити з інфікованих клітин та уникнути його подальшої реплікації.

Наукова робота, опублікована в журналі Molecular Therapy, базується на минулорічному дослідженні вчених. Тоді їм вдалося вилучити вірус із ДНК значної частини тканин піддослідних тварин.

«Наше нове дослідження більш вичерпне, – розповів один із авторів роботи доктор Веньхуей Ху. – Ми підтвердили результати попередніх досліджень та покращили ефективність нашого методу редагування генів».

Свою методику вчені перевірили на мишах трьох видів. Спочатку вони повторили минулорічний експеримент. Пізніше вилучили вірус із ДНК мишей, інфікованих відповідним еквівалентом ВІЛ, та мишей, яким раніше ввели імунні клітини людини.

Позбутися вірусу вдалося у всіх трьох випадках. Наступним етапом дослідження стане випробування цієї методики на приматах.

Нагадаємо, на початку року російська студентка презентувала фільм про ВІЛ-інфіковану жінку.

Фото: pexels.com

Реклама

The post Учені американських вишів уперше змогли повністю вилікувати ВІЛ appeared first on Студвей.

Читати