Установлять перший пам’ятник Симону Петлюрі

У Вінниці встановлять пам’ятник отаману військ Української народної республіки Симону Петлюрі. Це буде перший його постамент в Україні.

 Вирішив увічнити пам’ять про Петлюру, бо він багато зробив для України. Монумент буде бронзовий. Петлюра сидітиме на лавочці, говорить бізнесмен 50-річний Сергій Капуста.

Пам’ятник отаману офіційно відкриють на Покрову, 14 жовтня. Тоді відзначатимуть День козацтва й захисника України.

Постамент виготовили із бронзи. Буде в повний ріст. Майстрам залишилося відшліфувати його і скласти композицію.

 Художній образ взяли з аналогічного архівного фото. Радилися з істориками. Разом вирішили внести в образ художній поворот. “Вставили” в руки Петлюрі карту України, на яку він дивиться і бачить дві головні позначки “Вінниця” тимчасова столиця УНР, і “Київ” столиця України, що захопили більшовики, каже майстер Володимир Оврах.

Установлять пам’ятник біля Вінницького обласного радіо. В цьому приміщенні розташований Будинок канцелярії Симона Петлюри 1920 року.