КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Урок 6: Власне висловлення

Урок 6: Власне висловлення

Власне висловлення на ЗНО – це те, чому варто приділити увагу. Як-не-як, а за нього можна отримати аж 20 балів. Тому проглянь відео, напиши власне висловлення й перевір себе. Успіху! Більше уроків на головній сторінці спецпроекту.

Цього разу тесту не буде. З тебе власне висловлення на тему: Ким варто бути в житті, егоїстом чи альтруїстом? Після того як напишеш власне висловлення, перевір, чи наявні в ньому всі необхідні елементи.

Змістове наповнення:

1. Теза

Вона повинна відповідати темі та охоплювати всі її аспекти. Теза розпочинається зі вставної конструкції (на мою думку / я вважаю / я переконаний(а)…).

2. Перший аргумент

Це доказ, який підтверджує міркування та обґрунтовує тезу. Починається зі вставного слова (по-перше / із одного боку…).

3. Приклад із літератури

Цей приклад повинен починатися зі слів «Яскравим прикладом на підтвердження моєї думки є…» (або іншої адекватної конструкції). Необхідно вказати автора й назву твору / режисера фільму, порушену проблему й художній образ, через який проблему розкрито (ім’я героя).

Також приклад має бути мотивованим (необхідно пояснити, як він розкриває сутність проблеми), у ньому не повинно бути змістових помилок (перекручень фактів, недостовірних відомостей).

4. Другий аргумент

Другий аргумент не повинен суперечити першому і тезі, не дублювати перший, не перефразовувати його зміст. Другий аргумент починається зі вставного слова (по-друге / із іншого боку…).

5. Приклад із історії (життя)

Має починатися зі слів «Наприклад / Прикладом цього може слугувати…» (або іншої адекватної конструкції), бути мотивованим (необхідно пояснити, як він розкриває сутність проблеми).

У прикладі потрібно назвати подію, що розкриває сутність проблеми, персону, яка з проблемою пов’язана й не допускатися змістових помилок (перекручень фактів, недостовірних відомостей).

6. Висновок

Повинен відповідати запропонованій темі, органічно випливати зі сформульованої тези, аргументів і прикладів. Починається з «Отже,…» або іншої адекватної конструкції.

7. Логічність і послідовність

У тексті повинно бути чотири абзаци: на початку перед тезою, перед першим аргументом із першим прикладом, перед другим аргументом із другим прикладом, перед висновком.

Ти не повинен суперечити собі в змісті твору, тобто змінювати позицію в процесі обґрунтування. Попередні речення висловлення мають бути смисловим підґрунтям для подальших.

Мовленнєве оформлення:

8. Пунктуація

Перевір розстановку розділових знаків. Невеличкий лайфхак: якщо сумніваєшся в розділовому знакові, перебудуй речення так, щоб уникнути сумнівної ситуації.

Особливу увагу приділи:

  • вставним словам і конструкціям;
  • зворотам усередині речення (вони відокремлені комами з обох боків);
  • підрядним реченням усередині головних (вони відокремлені комами з обох боків).

9. Лексика, граматика й стилістика

Перевір висловлення на дотримання евфонії (чергування у – в, з – із – зі, і – й тощо). Слова у висловленні повинні правильно узгоджуватися: особливу увагу приділи поєднанню числівників із іменниками.

У висловленні не повинно бути невиправданих повторів слів (нагромадження спільнокореневих слів), уникай недоречної тавтології. Перевір висловлення на наявність русизмів, кальок, недоречних мовленнєвих штампів.

І наостанок:

Пиши розбірливо, зрозумілим почерком. Пиши охайно, не роби виправлень (або внось їх акуратно й не більше ніж 4).

На цьому ми закінчуємо наш експрес-курс підготовки. ЗНО все ближче, але впевнені – ти готовий. Продовжуй тренуватися, а команда «Студвею», EdEra та «Освіторії» бажає тобі успіху!

Повний курс з підготовки до ЗНО вже доступний на EdEra.

The post Урок 6: Власне висловлення appeared first on Студвей.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share