Урок 4: Леся Українка
«Щоб не плакать, я сміялась» – це чудовий опис підготовки до ЗНО. Сьогодні наново знайомимося з творчістю Лесі Українки: переглянь відео, прочитай текст, дай відповіді на запитання й не забудь перечитати повні версії творів! Більше уроків на головній сторінці спецпроекту.
Справжнє ім’я Лесі Українки – Лариса Петрівна Косач, вона представниця неоромантизму, або «новоромантизму». Це стильова хвиля модернізму, що виникла в українській літературі на початку XX століття, де долається трагічний конфлікт між мрією та реальністю, прокладається «місток» між ними. Головні герої – сильні люди з потужною силою волі, що прагнуть зробити мрію дійсністю.
Переклад: «без надії сподіваюся».
Збірка: «На крилах пісень».
Рід: лірика.
Жанр: ліричний вірш (медитація).
Різновид лірики: філософська.
Мотив: заперечення тужливих настроїв, протиприродних молодості, оптимізм людини за будь-яких життєвих ситуацій.
Образи: думи, весна, переліг, Сізіф (античність), провідна зоря (біблійний), крута крем’яниста гора, пісня весела.
Художні засоби: антитези (осінь – весна; плач – боротьба); епітети; метафори; риторичні звертання, оклики; оксиморон.
«Лісова пісня»
Драма-феєрія – один із жанрових різновидів драми, для якого властивий фантастично-казковий сюжет. Дія феєрії вирізняється використанням сценічних ефектів і трюків задля досягнення максимально переконливого, життєподібного враження чуда.
У Лесі Українки це проблемно-філософська драматична поема.
Драматична поема – невеликий за обсягом віршований твір, у якому поєднуються жанрові форми драми та ліро-епічної поеми. Основу драматичної поеми становить внутрішній динамічний сюжет – власне, конфлікт світоглядних і моральних принципів при відсутності панорамного тла зовнішніх подій, перевазі ліричних чинників над епічними та драматичними.
Місце дії: волинські ліси (Полісся).
Композиція: пролог і 3 дії, кожна з яких починається пейзажем відповідної пори року (весна – літо – осінь, що переходить у зиму).
The post Урок 4: Леся Українка appeared first on Студвей.