Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Українці завхоріли небезпечним вірусом на відомому курорті

Українські туристи на турецькому курорті в Анталії підхопили вірус Коксакі.

Про це написав у Facebook український політик Віталій Купрій, який є другом постраждалої сім’ї.

“Зараз у Туреччині. Приїхали 20.07, на третій день молодша дитина захворіла вірусом Коксакі, але тоді лікарі не сказали, що це. Після цього перехворіли всі, хворію зараз я, форма хвороби страшна: 4 дні температура 40, потім висип розміром з горох по всьому тілу і лопає, не сплю третій день плюс діарея. І таке було з усіма членами сім’ї. Вірус заразний. Інкубаційний період від 10 днів до місяця і заразитися можна повітряно-крапельним шляхом. І ми їдемо в Київ 03.08”, – пише хворий.

Він також додає, що “готель викручується і не визнає нічого”.

“Оскільки вірус може масово потрапити в Україну просто на загальному літаку і ніхто нічого не робить. Звертаюся до консула за допомогою, але хочу щоб всі також знали про проблему”, – додає потерпілий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “В Туреччині зараз епідемія” – туристка розповіла про небезпечний вірус

Вірус Коксакі відноситься до збудника дитячих інфекцій. Він викликає вірусний інфекційний процес – ентеровірусний стоматит з екзантемою. Переважно проявляється порушенням роботи кишечника, діареєю, загальною інтоксикацією і характерною висипкою. Перебіг інфекційного процесу в цілому сприятливий, але бувають випадки розвитку млявих паралічів, ураження оболонок головного мозку.

Час від зараження до розвитку перших симптомів становить від 2 до 10 днів. Початок захворювання звичайно гостре, з підйомом температури тіла до 39°С, різким погіршенням загального самопочуття, болем у м’язах і головним болем. Зазвичай така симптоматика відповідає вірусам – масовий вихід вірусних частинок у системний кровотік. Загальна інтоксикація у дитячому віці характеризує практично всі інфекційні захворювання.

Симптоми:

1. Поява маленьких хворобливих бульбашок і виразок (до 2 мм у діаметрі) на слизовій оболонці рота і на внутрішній поверхні щік.

2. Формування невеликих бульбашок з рідиною на долонях, підошовних поверхнях стоп, між пальцями. Такі елементи висипу нагадують вітрянку. Потім вони в невеликій кількості можуть з’являтися на шкірі рук (передпліччі) і сідниць.

3.Температура зберігається кілька днів, потім нормалізується (за умови класичного перебігу інфекції).

4. Диспепсичний синдром – розвиток проносу, блювоти. Пронос може бути до 5-10 разів на день, при цьому рідкий, водянистий без патологічних домішок (кров, слиз або гній).

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share