Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Українці забули про Майдан: стало відомо кому жителі найбільших міст дякують за безвіз

Жителі українських мегаполісів здебільшого вважають, що беззвіз – це заслуга чинного українського президента Петра Порошенка, натомість лише кілька жителів Києва згадали, що було однією з вимог Євромайдану.
Про це свідчать результати опитування, яке провів Центр досліджень і комунікацій Active Group в рамках проекту “Міський омнібус” в червні 2017 року Одесі, Дніпрі, Львові, Харкові та Києві.
Так, кожен третій житель найбільших українських міст завдячують за безвіз саме Порошенку. У Дніпрі ця цифра становить 39,1%, у Києві – 33,3%, у Львові – 32,9%, а в Одесі – 22,7%.
Щоправда, жителі Харкова вважають інакше – тут 20% респондентів вважають безвіз заслугою “громадських організацій і діячів”, натомість 19,7% містян обрали відповідь “Президенту”.
Додамо, що в інших містах лише кожен шостий українець обрав відповідь “громадським організаціям та діячам”.
Щодо подяки за безвіз урядя Арсенія Яценюка чи Володимира Гройсмана, або окремим депутатам-лобістам, то сумарна кількість осіб, які обрали ці три варіанти відповіді, не перевищила 19% у всіх містах, окрім Одеси, де ця позначка все ж сягнула 30%.
Аналітик Active Group Віталій Шедловський вважає, що є дві особливості цього дослідження. На його думку, по-перше, кількість тих, кому “важко відповісти” є досить вражаючою, адже у кожному з міст не менше 22% обирають цей варіант відповіді. Зокрема, найважче відповісти стало мешканцям Дніпра, де 32,3% не знають, кому завдячувати безвізу.
Крім того, за словами експерта, дещо сумним фактом є те, що маючи можливість обрати “інше” та вказати свій варіант відповіді, тих, хто згадав “Революцію Гідності”, було менше 1%.
“Українці або забули про ті події, або взагалі не завдячують їм. І лише 0,9% опитаних жителів Києва згадали ці трагічні сторінки незалежної України та задекларували, що саме їм вони завдячують безвізовому режиму з ЄС”, – підкреслює Віталій Шедловський.
До слова, дослідження проводиться щомісяця у Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі у рамках проекту “Міський омнібус”. В кожному місті щомісяця опитано не менше 1660 респондентів. Похибка за довірчої імовірності 0,95 не перевищує 2,5%.
Результати соцопитування “Чия заслуга, що Україна отримала безвіз з ЄС”

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share