Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Українцям хочуть повернути абонплату за газ

В Україні профільна комісія завтра, 4 серпня, винесе на розгляд питання про введення абонентської плати за газ.

Зміни передбачають відділення вартості на доставку і перерозподіл ціни газу як предмет торгівлі. При цьому кожен користувач зобов’язаний щомісячно оплачувати за подання газу певну вартість, яка залежатиме тільки від максимальної пропускної спроможності газового лічильника.

В той же час ціна блакитного палива, що купує користувач, вже не включатиме ціну доставки і розподілу. Діючий тариф на блакитне паливо – 6,8 грн за куб., 6 грн з цієї суми – вартість безпосередньо газу, а приблизно 80 коп. – витрати на транспортування і розподіл.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дозволили оформляти субсидію на дачу

“Газ – це ціна, і вона має бути вільною. Буде конкуренція, ринок. І ми як комісія до шести гривень відношення не маємо. Вартість газу складає в тарифі 87%. А ось ці 80 копійок, ці 13%, ми і встановлюємо”, – говорить Дмитро Вовк, глава комісії з питань держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг.

НКРЕКУ дійшла висновку, що нараховувати абонентську плату треба виходячи з потужності лічильника. Чим вище пропускна спроможність, тим більше доведеться платити. Більшість українців встановили лічильник G4. Абонплата в столиці з таким лічильником складе 57,41 грн. Тобто незалежно від того, спалили 100 куб. або ж взагалі не витрачали газ, кожен місяць доведеться платити 57,41 грн.

Таке нововведення вигідно тим, хто витрачає багато газу. Українці мають право вибирати і міняти лічильник самостійно. Якщо виявиться, що лічильник знаходиться на балансі облгазу і при цьому його пропускна спроможність вища, ніж необхідно, споживач має право зажадати замінити лічильник за рахунок постачальника. Згідно із Законом “Про комерційний облік природного газу” газові лічильники до 2018 року повинні встановити усім споживачам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україну імпортують 700 тис. т американського вугілля

При цьому, як роз’яснили в Міністерстві соцполитики, українці мають право вимагати поставити лічильник в кожну квартиру, а не один на увесь будинок.

НКРЕКП 28 березня 2017 року вирішила ввести в дію абонплату за розподіл газу. Втім, пізніше комісія повідомила, що має намір відтермінувати введення абонентської плати за користування газовою інфраструктурою як мінімум на 3 місяці.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share