Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Українські села потерпають від сміття

Непотріб вивозять у ярок або ж просто спалюють на городі. Утилізація сміття – величезна проблема українських сіл. Більшість з них тоне у відходах. Лише одиниці створили місцеві комунальні підприємства. Щоб вирішити проблему на загальноукраїнському рівні, ще рік тому урядовці взялися писати стратегію. Щоправда, поки ніяких результатів вона не дала.
Збирати відходи сміттєвоз на Київщині починає з 9 ранку. За один мішок жителі села Колонщина платять 5 гривень. Машина працює одна, тому може зробити у день лише два рейси. Тож на відходи є ліміт: не більше чотирьох мішків у тиждень з родини.
Сміття вивозять на полігон, що за 30 кілометрів. Комунальне підприємство у Колонщині створили у 2006 році, каже сільський голова Юлія Плешок. В той час потрібно було рятувати село, адже воно буквально тонуло у відходах. Щоправда, привчити людей здавати сміття було непросто.
У селі Гавронщина, що за декілька кілометрів від Колонщини, вздовж дороги біля лісу утворилось стихійне сміттєзвалище. Таких в Україні тисячі. В Міністерстві екології навіть створили спеціальну карту, і цей список постійно оновлюється.
Зареєстровано 1350 звернень громадян. Сміття вивозиться, звісно, з повноваження Закону України про відходи місцевою адміністрацією або обласними адміністраціями районними адміністраціями, в залежності від того, де це сміттєзвалище розташоване. Тому місцева громада відповідає за свою територію, – розповів директор департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності Сергій Лук’янчук.
Однак, як організовувати вивіз сміття, коли немає грошей у сільських радах не розуміють. Допомогти взялися у Кабміні. Там готують стратегію поводження з відходами. Громадам пропонуватимуть кредити або інвестиції на закупівлю обладнання. Щоправда, поки що це лише плани.
“Майже всі світові та європейські тенденції в цій стратегії відзначені. Єдина біда, що він є не обов’язковим для виконання. Розумієте, це декларація. Наступні дії будуть показувати, наскільки ця декларація буде дієвою”, – зазначив голова “Асоціації підприємства поводження з відходами” Кирил Косоуров.
Над документом урядовці працюють вже рік. Останні правки планують внести до середини серпня. Однак, коли її можна буде запустити, прогнозувати не беруться.

+Відео

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share