Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Український історик відповів на спробу росіян оголосити Москву старшою за Київ

У Москві знайшли різець із кремнію часів неоліту. У результаті цього російські історики загворили про те, що Москву заснували раніше, ніж вважається тепер.

До 1147 року, який вважається роком заснування Москви, на території міста могло бути багато поселень. Але вік населеного пункту базується на задокументованій згадці про нього. Київ усе одно виявиться давнішим за Москву, бо він був на давніх транспортних шляхах”, – каже старший науковий співробітник Інституту історії НАН України, екс-начальник архіву СБУ Сергій Кокін, повідомляє “Обозреватель”.

“Ідентифікація Москви як Москви йде в контексті періоду Київської Русі. З пісні слів не викинеш”, – підкреслив історик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На розкопках виявили давню церкву

Дніпро був великим транспортним шляхом. По ньому проходило безліч торгових маршрутів і його не можна порівняти з Москвою-рікою.

“Тут можна провести паралелі з Межиріччям, Месопотамією. Це місця родючих річок, уздовж яких відбувалося створення древніх цивілізацій. В Єгипті роль такої річки грав Ніл. За цією ж логікою можна порівнювати Київ і Москву. Абсолютно зрозуміло, що ситуація буде в сторону Києва, який знаходиться в більш південно-західної місцевості”, – підкреслив історик.

У Москві виявили кам’яні інструменти віком 5 тис. років. Знайшли під час впорядкування російської столиці.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share