КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Українське крокує світом: Молдова запускає у себе систему ProZorro

Розроблена в Україні система публічних закупівель ProZorrо стартує в Молдові під назвою MTender.

Над впровадженням системи працювали Уряд Молдови та Western NIS Enterprise Fund, який свого часу став першим донором ProZorro в Україні, повідомляє Главком.

Проект ProZorro визнаний найкращою системою електронних закупівель у світі (премія World Procurement Awards 2016 — Gazeta.ua) та отримав найвищу нагороду на третій щорічній церемонії Open Government Awards 2016 в Парижі. З серпня 2016 року є обов’язковою для усіх державних установ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У держструктурах до закупівель ставляться, як до малювання стінгазет — Нефьодов

У липні 2015 року уряд Молдови прийняв закон про державні закупівлі у рамках співпраці з Європейським Союзом. 2 листопада 2016 року урядом було прийнято Національну стратегію розвитку системи державних закупівель на 2016-2020 роки та план дій щодо її реалізації.

Перший етап пілотування нової комплексної системи електронних закупівель MTender запрацює з січня 2017 року.

Менш як за рік система електронних закупівель ProZorro заощадила для державного бюджету 24 млрд грн. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на всесвітньому форумі про публічні закупівлі PRIMO. 1 серпня 2016-го в Україні запустили систему громадського моніторингу системи держзакупівель ProZorro. Вона коштувала $1,5 млн. Фінансували її міжнародні донори.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share