Трамп хоче обмежити видачу віз громадянам чотирьох країн

Адміністрація президента Дональда Трампа погрожує ввести обмеження на видачу віз громадянам чотирьох країн, які відмовляються співпрацювати з міністерством внутрішньої безпеки (МВБ) США в області депортації.

Як повідомив в середу телеканал Fox News, відповідне розпорядження було направлено до Держдепартаменту

«Коли ми отримуємо подібні повідомлення, Держдепартамент якомога оперативніше приступає до виконання призупинення візового режиму. Це відбувається у формі, яку держсекретар вважає прийнятною в даних обставинах для досягнення поставленого завдання», — пояснили телеканалу в американському зовнішньополітичному відомстві.

Джерела в МВБ відмовилися розкрити телеканалу згадані чотири країни і категорії їх громадян, які потраплять під рестрикції. Йдеться про держави, влада яких відмовляється приймати осіб, виселених зі Сполучених Штатів, або затягують процедуру їх прийому, пояснив телеканал.

«Держсекретар проводить бесіди з представниками цих країн. Ми хочемо, щоб вони підкорилися і могли забирати своїх громадян», — відзначило джерело в МВБ.

За даними Fox News, з моменту обрання в листопаді 2016 року Дональда Трампа на пост президента, з США були вислані 167 350 іноземців, в той час як за весь 2016 фінансовий рік число депортованих склало 240 255 чоловік. Більшість з них вихідці з країн Латинської Америки, серед яких лідирують мексиканці — 93 тис. З виселених нелегалів-європейців в 2017 фінансовому році на першому місці румуни — 193 особи, далі йдуть іспанці — 117, британці — 102, росіяни — 81, поляки — 74.