Студентка попросила вибачення за свою образливу промову перед народом Китаю

girl

Виступаючи в Університеті штату Меріленд, студентка Янг Шупінг провела паралель між забрудненням повітря в Китаї і обмеженням свободи слова в країні. Пізніше дівчині довелося попросити вибачення за свої слова.

Обурені китайські користувачі соціальних мереж звинуватили дівчину в приниженні честі батьківщини і сказали залишитися в США. Представники університету підтримали промову Янг і сказали, що життєво важливо почути різні думки.

«В той момент я вдихала і видихала поза аеропортом, я відчувала себе вільною», – сказала вона у відеопромові на YouTube. «Скоро відчую ще один вид свіжого повітря, за який буду вічно вдячна. Свіже повітря свободи слова. Демократія і свобода слова не повинні сприйматися як належне. Демократія і свобода – це свіже повітря, за яке варто боротися», – продовжувала дівчина.

Виступ став однією з найгарячіших тем в Інтернеті в Китаї. Його переглянули більше 50 млн разів. Багато китайських користувачів розлютилися через таке порівняння. У відповідь на промову дівчини вони зробили власне відео, в якому звинуватили Янг у «помилкових заявах».

Зіткнувшись із невдоволенням знайомих, студентка виступила із заявою на китайському мікроблозі Weibo. Вона була здивована і стривожена реакцією на свої слова і зауважила, що дуже любить свою батьківщину. «Я прошу вибачення і щиро сподіваюся, що кожен може пробачити мене», – написала Янг Шупінг.

Нагадаємо, під час своєї промови в Університеті Нотр-Даму (США) американський віце-президент Майк Пенс назвав виш «авангардом свободи слова та вільного обміну ідеями». Частина студентів спокійно встала зі своїх місць і залишила зал на знак протесту проти політичних позицій Пенса.

Фото: pexels.com

Реклама

The post Студентка попросила вибачення за свою образливу промову перед народом Китаю appeared first on Студвей.