Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Скандальний архієпископ Мстислав продав монастир УАПЦ

Архієпископа Мстислава, який очолював Тернопільську та Хмельницьку єпархії Української автокефальної православної церкви і став відомим після скандальних розваг з дівчатами і алкоголем в місцевому кафе, тепер звинувачують у незаконному продажі монастиря за 382 тис. грн.

Про це повідомила керівник Фонду пам’яті Блаженнішого митрополита Мефодія Наталя Шевчук, пише ТСН.

Вона показала документи за якими з власності УАПЦ вивел Червоногородський замок, пам’ятці архітектури XVII-XIX ст., Розташованому в урочищі Червоне поблизу села Нирків Заліщицького району Тернопільської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Священики побилися в нічному клубі

Руїни замку був передані церкві за часів президентства Леоніда Кучми для розміщення там чоловічого монастиря святих апостолів Петра і Павла. Згідно свідоцтва про право власності від 22 січня 2002 року, руїни Палацу належали Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ. Після смерті митрополита Мефодія в 2015 році, коли главою УАПЦ був обраний митрополит Макарій, а керівником Тернопільської єпархії призначений вище згаданий єпископ Мстислав.

У червні 2016 року Нирківського сільрада у відповідь на клопотання Мстислава прийняв рішення щодо руїн замку. В ній шлось про поділ споруд на території пам’ятки на три різних адреси: руїни Палацу, костел і недобудовану гідроелектростанцію. Через кілька місяців голова УАПЦ Макарій погодив передачу у власність ТОВ “Джуринфортеця” замок, який за оцінкою коштував 382 578 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архієпископа звільнили з посади за бійку

Приблизно через місяць архієпископ Мстислав дав відповідну згоду на ті ж операції, і вже 28 вересня 2016 року ТОВ “Джурінфортеця” було створено, а монастир переданий в його власність. Другим співзасновником і директором товариства стала Ольга Кузан – місцева бізнесвумен. А 31 жовтня 2016 року Мстислав підписав указ про вихід з єпархії з компанії та виплати оціночної вартості будівлі.

За словами самого Мстислава, отримані від Кузан гроші повинні були піти на реконструкцію костелу. Однак, куди в кінці кінців поділися самі гроші, Мстислав пояснити не зміг.

Архієпископа УАПЦ Мстислава, який “засвітився” на відео із гуляннями та бійкою в нічному клубі Тернополя, відправили на покаяння до монастиря. Відповідне рішення ухвалив Собор єпископів УАПЦ, який відбувся у Києві сьогодні, 18 жовтня 2016 року.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share