Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Серце Вікторії Загоруйко оперували через ногу

 У Віки серце ніколи не боліло. Про ваду дізналися, коли потрапили в лікарню із запаленням легенів. Почули якісь шуми. У Херсоні на огляді діагностували вроджену ваду серця, каже 49-річна Ольга Капланова з села Нова Збур’ївка Голопристанського району Херсонщини. Вона стала опікуном для 7-річної Вікторії Загоруйко та її трьох братів.

Батьки дітей, Віктор і Світлана, зловживали спиртним. Одного дня пішли з дому і не повернулися. Зараз їх обох позбавили батьківських прав.

 Коли всиновлювала дітей, про хворобу нічого не знала. А вже як підняли папери, то Віка справді стояла на обліку по ваді серця.

Оклюдер коштує близько 90 тис. грн. Це прилад, що закриває отвір у серці. Гроші на нього зібрав благодійний фонд.

 Вада серця не болить. Та якщо її не лікувати, орган із часом перевантажується, збільшується. Порушується серце­биття, зростає тиск у легеневій артерії, говорить дитячий кардіолог столичного Інституту серця 33-річна Тетяна Білик. Після народження отвір у серці дитини має закритися. А у Віки залишився відкритий.

У клініці операцію вирішили зробити через стегнову артерію. Так дитина швидше одужає, бо крововтрата буде менша. У судину завели прилад із міні-камерою. Довели до місця вади й поставили оклюдер. Процес контролювали на моніторі. Серце не зупиняли, дівчинка дихала сама.

 Пристрій нагадує парасольку. Розкри­ваючись, він затискає отвір.

Операція тривала годину. Того ж дня дитину перевели з реанімації в палату. На третій день виписали додому.

Найближчі три ­місяці Віка має пити аспірин, щоб оклюдер швидше прижився. У цей період їй треба утримуватися від фізичних навантажень. Через півроку потрібно пройти огляд в Інституті серця. Дівчина не буде відрізнятися від здорових людей, зможе виносити та народити дитину.

7 із 1000 немовлят мають вроджені вади серця. Такі дані наводить ВООЗ. До 30% із них помирають протягом першого року життя, час­тіше на першому місяці. У шкільному віці вроджені хвороби серця діагностують у чотирьох із 1000 дітей.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share