Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Росія концентрує війська навпроти Харківщини і Сумщини – військовий експерт

Поки основна увага українських військових прикута до зони АТО, росіяни концентруються північніше напроти Харківщини та Сумщини. Створюють нові військові частини та перекидають існуючі. Такими даними володіє військовий експерт Костянтин Машовець.

“Виходячи зі своєї військової доктрини, Росія формує угруповання на західному напрямку – в тому числі і біля наших кордонів. В основному це мотострілкові і танкові частини сухопутних військ. Крім нових дивізій, є ще окремі бригади, які перекидаються на західний напрямок. Там є ударні засоби повітряного нападу – бомбардувальники і штурмовики, які можуть завдавати ударів по наземних об’єктах. Їх є досить значна кількість. Російські мотострілецькі бригади відрізняється від механізованої української бригади по штату, набору техніки, засобах ураження. Вони потужніші.

Причина високої концентрації військ біля наших кордонів шлях України у сфері національної безпеки. Ми йдемо в НАТО. Для Росії НАТО – це ворог. Тобто наше декларування курсу в НАТО апріорі змушує російську сторону розгортати на західному напрямку відповідні сили і засоби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готують танки: окупанти говорять про “наступ ЗСУ” на Донбасі

Звертаю увагу на ударний компонент цього угруповання. Саме він свідчить про наявність чи відсутність довготривалих агресивних планів. Оборона – це одні сили і засоби, напад інші. Хоча будь-яке значне угруповання військ може розглядатися як універсальне, здатне вести, як оборонні, так і наступальні дії. Зараз у нас прикута увага до зони АТО, а противник сконцентрував значні кошти на північ від цієї ділянки – навпаки Харківської та Сумської областей.

Було б гірше якби ці війська, знаходилися в польових умовах і ховалися. Це свідчило б про спробу створити умови для оперативної раптовості, а значить про наявність планів близького і швидкого нападу. Замість цього, росіяни зайняті переважно будівництвом стаціонарних військових містечок або парків для техніки. Хоча, звичайно, розслаблятися не варто – це цілком може бути таким собі “дезінформаційним” моментом”, – вважає Машовець, пише “Народна правда”.

Командування окупаційних військ видає поранених російських військовослужбовців за жителів Донецької і Луганської областей. Таким чином, намагаючись зменшити показники особистих втрат та показати “звірства” українських військових.

Як повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони, з 6 цивільних осіб, поранених 5 червня у районі Крута Балка, двоє виявилися російськими військовослужбовцями 11-го окремого мотострілецького полку.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share