Кафедра англійської і німецької філології та перекладу імені професора І. В. Корунця

Розсекретили технологію здатну замінити світлофори

В найближчому майбутньому на зміну світлофорів прийдуть комунікаційні маячки в автомобілях.

При перетині перехрестя кожна машина буде створювати собі віртуальний “міхур безпеки” без ризику зіткнення.

Алгоритм для такої системи вже розробляють сінгапурські вчені.

В основі лежить принцип адаптивної сили відштовхування: чим ближче сходяться траєкторії двох автомобілів на перехресті, тим більше сила відштовхування і тим більше різниця в швидкості між ними. При цьому, незважаючи на зниження швидкості, машинам не доведеться зупинятися повністю, як на перехресті зі світлофором. Про це повідомляє Аvtovod.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбулася виставка дорогих раритетних автомобілів San Marino Motor Classic

“Спілкуючись” з датчиками, автомобілі будуть автоматично передавати дані про швидкість, напрямок руху і габаритах в єдину систему на кожному перехресті.

Система проаналізує зібрані дані і складе максимально безпечну траєкторію руху. Зупинятися на перехресті не доведеться – одні автомобілі будуть сповільнюватися, а інші прискорюватися, уникаючи ризику зіткнення.

Підключитися до комунікаційних маячкам зможе не тільки безпілотник, але і будь-яка машина з автономною системою прискорення і гальмування.

Багато автомобілів обладнані зараз системою круїз-контролю – цього достатньо для автоматичного регулювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Морзе першим запатентував телеграф

Систему датчиків можна впроваджувати поступово – для початку разом зі світлофорами, а потім замість них. Чим розумніші будуть автомобілі, тим простіше їм буде брати участь в саморегуляції, впевнені вчені.

У шведському місті Хельсінгборг відкрився “Музей невдач”, в якому представлені винаходи та інші товари, які не стали популярними і не досягли успіху на ринку. Заклад відкрив колишній клінічний психолог Семюел Уест, якому вдалося зібрати понад 70 різних невдалих продуктів і предметів на 450 кв м простору.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share