КАФЕДРА АНГЛІЙСЬКОЇ І НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА ПЕРЕКЛАДУ ІМЕНІ ПРОФЕСОРА І.В. КОРУНЦЯ

Реконструкція тривала 5 років: як змінилася Поштова площа з часів Незалежності

Вперше Поштова площа була кардинально змінена у 70-ті роки. Істотно розширена та зміщена на північ. Вдруге зовнішній вигляд площі до невпізнання переродився у минулому році. Реконструкція тривала 5 років.

На площі з’явилися клумби з квітами та кущами, фонтан з підсвіткою, нові лавочки і 72 дерева в діжках. Раніше набережна була заставлена автомобілями, і навряд чи її можна було назвати пішохідною. Але зараз в’їзд транспорту заблокований.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вулицю часів Київської Русі можуть поховати під бетоном

У травні цього року на площі відкрили «дитячий» пам’ятник засновникам Києва. Володимир Журавель автор скульптурної композиції. свою ідеєю виношував 8 років. Він зобразив чотири фігури дітей — трьох хлопчиків і дівчинку — прообрази Кия, Щека, Хорива та їхньої сестри Либеді. Вони «граються» корабликами на карті міста, на якій позначені місця, що цікавлять туристів: пам’ятники, церкви, парки.

Поштова одна з найстаріших площ у Києві. На досі знаходять унікальні торгові поселення IV століття нашої ери. У часи Київської Русі тут, ймовірно, розташовувалося одне з восьми київських торжищ, що згадуються в літописах. Під сучасною назвою відома з 1-ї половини XVIII століття, хоча сама поштова станція на Поштовій площі була побудована в 1846 році.

Джерело

Share
Добавить комментарий

Blue Captcha Image
Новый проверочный код

*

Share